AktualnościJagielloński Euro Typer: Drągowski wierzy w wygraną Polski

Jagielloński Euro Typer: Drągowski wierzy w wygraną Polski

– Wierzę, że wygramy ten mecz wysoko 3:0 po dwóch golach Lewandowskiego i jednym trafieniu Krychowiaka po strzale zza szesnastki – mówi przed meczem Polski z Irlandią Północną bramkarz Jagiellonii Białystok, Bartłomiej Drągowski. 

– Balonik przed mistrzostwami został napompowany, ale myślę, że nie ma co wyciągać pochopnych wniosków po meczach z Litwą i Holandią, bo to był tylko element przygotowań do turnieju. Mamy bardzo dobry zespół, w żadnym z tych spotkań nie graliśmy swoim podstawowym składem, który wyjdzie na mecz z Irlandią Północną. Myślę, że trener podejmie dobrą decyzję, wygramy to spotkanie i wszyscy będziemy się cieszyć. Wierzę, że Polacy są w stanie zrobić miłą niespodziankę w całym turnieju – tłumaczy przed zaplanowanym na godzinę 18:00 w Nicei pojedynkiem młody golkiper Żółto-Czerwonych.

Oprócz najważniejszego dla nas meczu, w niedzielę zostaną rozegrane także dwa inne mecze Euro 2016. O godzinie 15:00 Turcja zmierzy się z Chorwacją. – W tym spotkaniu spodziewam się remisu bezbramkowego. Na boisku będzie z pewnością dużo walki, ale zabraknie bramek – twierdzi Drągowski, który uważa, że w obu zespołach jest kilku bardzo ciekawych zawodników, którym brakuje jednak klasowych partnerów.

– Myślę, że tacy zawodnicy, jak Modrić, Rakitić czy Turan, w silniejszych reprezentacjach mogliby stać się gwiazdami tego turnieju – przekonuje Drążek.

O godzinie 21:00 dojdzie z kolei do drugiego meczu „polskiej” grupy, w którym w Lille Niemcy powalczą o pierwsze punkty z Ukrainą. 

– Niemcy są faworytami tego meczu, ale nie można nic odbierać Ukrainie, bo to bardzo waleczny naród. Ukraińcy również mają kilku ciekawych zawodników, jak Taras Romanczuk, który nie mógł pojechać na Euro, a powinien grać w tej drużynie pierwsze skrzypce. A tak na poważnie, to Ukraina ma bardzo dobry zespół pod względem techniki, taktyki, waleczności i ambicji, który może przeszkodzić Niemcom, ale to mistrzowie świata będą faworytem. Niemniej jednak, w pierwszym meczu obu zespołów spodziewam się remisu 1:1 – zakończył bramkarz Jagi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00