AktualnościRunje: Piękny stadion, świetna atmosfera

Runje: Piękny stadion, świetna atmosfera

– Zdecydowałem się na transfer do Jagiellonii, ponieważ łatwo się tutaj wypromować. Poza tym poziom polskiej ligi jest wyższy niż na Cyprze – powiedział w rozmowie z jagiellonia.pl nowy obrońca „Żółto-Czerwonych”, Ivan Runje.

Runje już raz gościł przy Słonecznej, miało to miejsce w lipcu 2015 roku podczas spotkania eliminacji Ligi Europy. – Wtedy nie spodziewałem się, że to będzie mój kolejny klub. Nie miałem jednak żadnych problemów z przyjściem tutaj. Miło wspominam stadion, atmosferę, kibiców, miasto oraz sam wynik dwumeczu, który jak się domyślam nie był satysfkacjonujący dla białostockiej drużyny. Jestem pewien, że mój transfer do Jagi jest dobrym krokiem – podkreśla Chorwat.

Runje przeniósł się do Polski po pobycie w Omonii Nikozja. – Moim zdaniem poziom w Ekstraklasie jest wyższy niż na Cyprze. Tam jest kilka dobrych drużyn, a reszta wyraźnie od nich odstaje. Tymczasem tutaj każdy może wygrać z każdym. Poza tym macie świetne nowoczesne stadiony, gorącą atmosferę a Polska leży w środku Europy. Stąd wszędzie jest blisko, czego nie da się powiedzieć o Wyspie Afrodyty. Moim zdaniem mogę tutaj się wypromować i dobrze grać dla Jagiellonii.

Zawodnik podkreśla, że negocjacje z Jagą trwały kilka tygodni. – Pierwsze zapytanie pojawiło się po zakończeniu rozgrywek na Cyprze. Negocjowaliśmy około miesiąca, dogrywaliśmy wiele istotnych szczegółów. Ostatecznie moge powiedzieć, że jestem zadowolony i usatysfakcjonowany. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak dać z siebie maksa dla Jagiellonii – podkreśla nowy obrońca białostockiej drużyny.

Oczywiście nie mogłoby się obyć bez konsultacji. – Naturalnie rozmawiałem z Chorwatami, którzy grali w Polsce i wszyscy zachwalali Jagiellonię. Dzięki tym rekomendacjom nie miałem wątpliwości, że transfer do tego klubu będzie właściwym krokiem – zakończył Ivan Runje.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00