AktualnościRunje z kontraktem, czyli w prasie o Jadze

Runje z kontraktem, czyli w prasie o Jadze

Runje podpisał – oto najważniejsze wydarzenie w jagiellońskim przeglądzie prasy.

Przegląd Sportowy
Runje podpisał kontrakt. – 25-letni środkowy obrońca przeszedł do jedenastego w minionym sezonie zespołu piłkarskiej ekstraklasy z cypryjskiej Omonii Nikozja. Runje ma być poważnym wzmocnieniem defensywy, która była najsłabszą stroną Jagiellonii w ostatnim sezonie. Chorwat znał dotąd białostockich piłkarzy jako przeciwników, z potyczek sprzed roku, gdy Omonia wyeliminowała drużynę trenera Michała Probierza w eliminacjach Ligi Europejskiej. Ma też na koncie występy w fazie grupowej Ligi Mistrzów w barwach duńskiego FC Nordsjaelland.

Kurier Poranny
Straus wspomina stary sezon. – – Na pewno był to ciężki rok dla nas wszystkich. Graliśmy w Lidze Europy, ja wystąpiłem w pierwszym meczu ligowym z Koroną Kielce, później przegrałem rywalizację z Piotrkiem Tomasikiem. Kiedy odzyskałem miejsce w składzie, po wygranym meczu z Lechem Poznań, to przytrafiły się porażki z Pogonią Szczecin i Wisłą Kraków i znów wylądowałem w rezerwach. Zimą doszła jeszcze kontuzja, która zabrała mi trzy tygodnie. W efekcie dostałem szansę dopiero w ostatnim meczu z Koroną, który wygraliśmy – opisuje Straus swoją sytuację kadrową w minionych rozgrywkach. Pod koniec sezonu jego nazwisko pojawiło się w kontekście graczy, którzy zostali wystawieni na listę transferową. – Nie ukrywam, że trochę zrobiło mi się smutno, bo jestem w tej drużynie sześć lat i zdążyłem się przyzwyczaić. Zdaję sobie jednak sprawę, że też muszę grać regularnie, żeby się rozwijać, a jeden występ na pół roku, to zdecydowanie za mało – przyznaje Straus.

Gazeta Wyborcza
Runje podpisał kontrakt. – Chorwat występujący ostatnio w Omonii Nikozja od kilku dni był w Białymstoku. Podpisał trzyletni kontrakt, który wszedł w życie po tym jak w poniedziałek piłkarz pozytywnie przeszedł badania medyczne.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00