AktualnościMackiewicz: Dobry prognostyk przed dalszą częścią przygotowań

Mackiewicz: Dobry prognostyk przed dalszą częścią przygotowań

– To dobry prognostyk przed dalszą częścią przygotowań, cieszy też zdobyta bramka. Wierzę, że to będzie początek czegoś dobrego. Dzisiaj miałem okazję grać na dwóch pozycjach – na lewym skrzydle oraz w ataku. Na obu pozycjach czuję się dobrze, więc dla mnie to nie ma większej różnicy – mówił po meczu z Cresovią skrzydłowy Jagiellonii, Karol Mackiewicz.

– Wychodzę z założenia, że czasem także takie sparingi są potrzebne, żeby nabrać pewności siebie, strzelić kilka goli, poczuć trochę piłkę po dłuższej przerwie. Myślę, że to była dobra decyzja, aby nie rzucać się od razu na zespół z Ekstraklasy, bo nie mieliśmy dotąd zbyt wielu treningów z piłką. Fajnie, że pierwszy mecz po dłuższej przerwie kończymy zwycięstwem, a ja dodatkowo udało się też strzelić gola – kontynuował wychowanek Żółto-Czerwonych.

Większą część sparingu Mackiewicz miał okazję grać na środku ataku i wyszło mu na tyle dobrze, że zakończył mecz ze zdobytą bramką, gdy z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Cresovii.

– To nie jest dla mnie nowość. Już w Suwałkach rozegrałem trzy mecze na tej pozycji, a i w Młodej Ekstraklasie tam grywałem. Kibice Jagiellonii znają mnie głównie z gry na lewym skrzydle, ale i tu zdarzały mi się już mecze, gdy grałem ‘na dziewiątce’. Dobrze się czuję na tej pozycji, można sobie pobiegać w różne strony – tłumaczył.

W weekend Jagiellończycy ponownie zawitają do Siemiatycz, gdzie tym razem zmierzą się z Górnikiem Łęczna.

– To już będzie trochę wyższa półka. Murawa w Siemiatyczach jest naprawdę dobrze przygotowana. Zresztą, taką mamy teraz porę roku, że wiele boisk wygląda przyzwoicie. Cieszę się, że jeszcze raz tu przyjedziemy, bo panuje tu całkiem dobra atmosfera do sparingów. Siemiatycze były dobrym wyborem – zakończył Mackiewicz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00