AktualnościProbierz: Musimy wykorzystywać więcej sytuacji

Probierz: Musimy wykorzystywać więcej sytuacji

– Dziś wykorzystaliśmy zdecydowanie za mało sytuacji. Dużo pracujemy nad tym elementem na treningach, a później czegoś nam brakuje, żeby przełożyć to na mecz i to na pewno martwi – podsumował spotkanie z Cresovią Siemiatycze, trener Jagiellonii Białystok – Michał Probierz.

– Dziś mieliśmy okazję zobaczyć jak zawodnicy wyglądają po kilku dniach ciężkich treningów. Mecz wykorzystaliśmy też do tego, żeby zobaczyć jak niektórzy zawodnicy będą radzić sobie na innych pozycjach. Chcemy stworzyć sobie różne alternatywy. Próbowaliśmy Jacka Góralskiego na prawej obronie. Próbowaliśmy też Łukasza Burligę ustawiać na środku obrony, wszystko po to, żeby w trakcie meczu mieć możliwość płynnego przejścia z ustawienia do ustawienia w trakcie meczu. Do tego wszystkiego Karol Mackiewicz miał dziś sposobność do pokazania się na środku ataku – tłumaczył po spotkaniu meczowe założenia trener Jagiellonii.

Prócz obecnych zawodników Jagiellonii okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w warunkach meczowych mieli też piłkarze testowani. – Przyglądaliśmy się dziś kilku zawodnikom. Na pewno zostanie z nami chłopak z Wiernej Małogoszcz – Michał Smolarczyk, bo dobrze się zaprezentował i chcemy mu się bliżej przyjrzeć. Czasami lepiej postawić na takiego chłopaka, który jest ambitny, który widać, że ma potencjał, niż ściągać byle kogo. Musimy się jeszcze zastanowić ze sztabem, co zrobimy z Łukaszem Sołowiejem. Na tę chwilę na pewno zrezygnujemy jednak z Patryka Szymańskiego – odniósł się do przyszłości zawodników testowanych trener Probierz.

Prócz testowanych szansę gry dostało też kilku chłopaków, którzy jeszcze niedawno walczyli o najwyższe cele w Centralnej Lidze Juniorów – Patryk Niemczynowicz, Paweł Kaczmarczyk, Dawid Polkowski oraz Hubert Gostomski. – To prawda, było też z nami sporo młodzieży. Gostomski zacznie z nami trenować cały czas. Chciałem też sprawdzić Jakuba Tabora, ale narzekał dziś na drobny uraz i nie pojechał z nami do Siemiatycz. Na pewno zostanie z nami też Kaczmarczyk, a reszta będzie powoli sprawdzana na bieżąco. Regularnie będziemy próbowali ich wprowadzać – oznajmił szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– To dopiero początek przygotowań. Pamiętać trzeba też, że nie było z nami jeszcze kilku zawodników, którzy dojdą do nas wkrótce. Musimy wyciągnąć z tego meczu wnioski i uczyć chłopaków większej odpowiedzialności za posiadanie piłki. Z tego też wynikały dziś częste zmiany, szczególnie tych najmłodszych. Chodziło nam głównie o nauczenie młodych pewnych rzeczy i zwrócenie im uwagi na pewne elementy. Jeśli ktoś cztery razy traci piłkę, to trzeba go przywołać do siebie i wyjaśnić pewne kwestie, stąd te hokejowe zmiany w trakcie spotkania – wyjaśnił trener Michał Probierz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00