AktualnościKelemen bramkarzem Żółto-Czerwonych!

Kelemen bramkarzem Żółto-Czerwonych!

Bramkarz Marian Kelemen, dobrze znany polskim kibicom z występów w Śląsku Wrocław, z którym w 2012 roku sięgnął po mistrzostwo naszego kraju, został piłkarzem Jagiellonii Białystok. 36-letni golkiper związał się z naszym klubem roczną umową.

Kelemen po odejściu ze Śląska, barw którego bronił przez cztery i pół sezonu, trafił do czeskiego 1.FK Příbram. Po rundzie wiosennej sezonu 2014/2015 spędzonej w Czechach wrócił do klubu, z którego ruszył w piłkarski świat, czyli MFK Zemplín Michalovce. Tam w ostatnim sezonie między słupkami stanął 26 razy.

W swojej bogatej karierze grał na Słowacji (Slovan Bratysława), w Turcji (Bursaspor), na Łotwie (Ventsplis), a także w Hiszpanii (CD Tenerife, UD Vecindario oraz Numancia de Soria) oraz Grecji (Aris). Najwięcej czasu poza granicami swego kraju spędził jednak w Polsce. Na przestrzeni wspomnianych sezonów Marian zagrał dla wrocławskiego WKS-u 113 razy. W tym czasie kapitulował 159 razy, ale w aż 45 ze 113 rozegranych spotkań udało mu się zachować czyste konto.

Co ciekawe Marian Kelemen jest też przedstawicielem bardzo wąskiej grupy bramkarzy, którym udało się w polskiej Ekstraklasie zdobyć bramkę. Słowak swoje trafienie zanotował 29 maja 2011 roku, kiedy w 30. kolejce sezonu 2010/2011 Śląsk rozbił przed własną publicznością Arkę Gdynia 5:0. Nie mamy nic przeciwko, żeby swój dorobek strzelecki w naszej lidze poprawił w barwach naszego zespołu.

Marian, witamy w Jagiellonii. Życzymy zdrowia i powodzenia!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00