AktualnościSprawdzian z Górnikiem Łęczna

Sprawdzian z Górnikiem Łęczna

W sobotnie południe piłkarze Jagiellonii Białystok rozegrają drugi mecz sparingowy przed sezonem 2016/17. Podopieczni Michała Probierza zmierzą się w Siemiatyczach z Górnikiem Łęczna.

Na stadionie Cresovii w środę Żółto-Czerwoni zainaugurowali niejako nowy sezon, pokonując w pierwszym spotkaniu sparingowym miejscowy zespół 5:0. Sobotni mecz z Górnikiem, choć rywal będzie już zdecydowanie bardziej wymagający, wciąż będzie tylko elementem pierwszej części przygotowań do nowego sezonu Ekstraklasy. Wszystko dlatego, że spora część zawodników wróci do treningów z drużyną dopiero 20 czerwca.

Pojedynek w Siemiatyczach to będzie kolejna okazja, żeby sprawdzić testowanych, a tych w klubie jest obecnie trzech. Łukasz Sołowiej, Michał Smolarczyk i Gbolagade Azisa postarają się swoją dobrą grą przekonać do siebie sztab szkoleniowy z trenerem Michałem Probierzem na czele. Niewykluczone też, że swoją szansę otrzyma też kilku zawodników z drużyny juniorów starszych. W środę bowiem z bardzo przyzwoitej strony zaprezentowali się m. in. Dawid Polkowski oraz Paweł Kaczmarczyk.

– To dopiero początek przygotowań. Pamiętać trzeba też, że nie było z nami jeszcze kilku zawodników, którzy dojdą do nas wkrótce. Musimy wyciągnąć z tego meczu wnioski i uczyć chłopaków większej odpowiedzialności za posiadanie piłki. Z tego też wynikały dziś częste zmiany, szczególnie tych najmłodszych. Chodziło nam głównie o nauczenie młodych pewnych rzeczy i zwrócenie im uwagi na pewne elementy. Jeśli ktoś cztery razy traci piłkę, to trzeba go przywołać do siebie i wyjaśnić pewne kwestie, stąd te hokejowe zmiany w trakcie spotkania – mówił po pojedynku z Cresovią trener Michał Probierz.

Szkoleniowiec Żółto-Czerwonych zwracał też uwagę na słabą skuteczność swoich podopiecznych. – Wykorzystaliśmy zdecydowanie za mało sytuacji. Dużo pracujemy nad tym elementem na treningach, a później czegoś nam brakuje, żeby przełożyć to na mecz i to na pewno martwi – tłumaczył.

Sobotni mecz sparingowy Jagiellonii Białystok z Górnikiem Łęczna w Siemiatyczach rozpocznie się o godzinie 12:00. Relacja tekstowa z tego pojedynku na naszym koncie na Twitterze – @Jagiellonia1920 .

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00