AktualnościWasiluk: Zdecydowało doświadczenie

Wasiluk: Zdecydowało doświadczenie

– Wydaje mi się, że obie drużyny są na podobnym etapie przygotowań i kiedy przychodzi do gry na zmęczeniu, to o tym kto odnosi na boisku sukces decyduje doświadczenie. Nie ma co ukrywać, że nasi dzisiejsi rywale są zdecydowanie bardziej doświadczeni i to dziś zadecydowało – mówił po sparingu z Górnikiem Łęczna obrońca Jagiellonii – Marek Wasiluk.

Największe plusy dzisiejszego spotkania mimo porażki, to jagiellońscy bramkarze. – Dziś obaj bronili naprawdę bardzo dobrze. My po tym ciągłym bieganiu za piłką nawet nie byliśmy za bardzo w stanie im pomóc. Łęczna grała i strzelała, a my biegaliśmy. Przy takim obrocie spraw Bartek i Luka mieli sporo szans do wykazania się i rzeczywiście kilkukrotnie pokazali wysokie umiejętności – docenił postawę swoich kolegów obrońca Jagiellonii.

W następnym sparingu już nie będziemy mogli narzekać na brak doświadczenia. – Po dzisiejszym meczu widać było, że brakowało nam jakości i doświadczenia. Dlatego wszyscy się cieszymy, że już niebawem dołączą do nas nasze ważne ogniwa. Z zawodnikami, którzy odpoczywali z powodu występów reprezentacyjnych czy drobnych urazów nasz zespół będzie zdecydowanie silniejszy i na pewno w Kielcach będziemy grać już zupełnie inaczej – przekonuje wychowanek Jagi.

– Porażka w sparingu to nic dziwnego. Dziwne by było, gdybyśmy bez względu na wszystko w sparingach odnosili same zwycięstwa. Podchodzę do tego na spokojnie. Gdybyśmy teraz wyglądali fantastycznie, to tez można by się obawiać, że później zabraknie nam paliwa. Podchodzimy do tego wyniku z pokorą. Do startu ligi pozostały nam cztery tygodnie. Wszyscy musimy walczyć i iść do przodu, żeby rozwijał się cały zespół – zakończył rosły defensor Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00