AktualnościKolejny sparing przed Jagą

Kolejny sparing przed Jagą

W środę piłkarze Jagiellonii rozegrają trzeci podczas letnich przygotowań mecz sparingowy. Tym razem rywalem podopiecznych Michała Probierza będzie Korona Kielce. Początek spotkania w stolicy Województwa Świętokrzyskiego zaplanowano na godzinę 18:30.

W meczu ze „Złocisto-Krwistymi” na pewno nie zagra żaden z testowanych zawodników. Po spotkaniu z Górnikiem Łęczna Białystok opuścili piłkarze, którzy ostatnio byli sprawdzani pod kątem pierwszego zespołu. W środę szanse powinni za to otrzymać zawodnicy pozyskani podczas letniego okienka transferowego, czyli Maciej Górski, Ivan Runje i Marian Kelemen.

Spotkanie z koroniarzami będzie dla Jagiellończyków swoistym początkiem letniego zgrupowania. Nasza drużyna znajduje się bowiem w drodze do Słowenii, gdzie będzie przygotowywała się do rundy jesiennej zbliżającego się sezonu ligowego. Trener Michał Probierz zabrał ze sobą 25 zawodników.

Środowy mecz będzie trzecim testem Jagiellonii w ostatnim czasie. W swoim pierwszym sparingu „Żółto-Czerwoni” rozbili Cresovię Siemiatycze 5:0, a kilka dni później ulegli Górnikowi Łęczna 0:2. Teraz nadszedł czas na kolejny test-mecz, po którym nasz szkoleniowiec otrzyma następną porcję odpowiedzi na pytanie, w jakim składzie powinniśmy rozpocząć mecz z Legią.

Korona Kielce jest w fazie przebudowy. Po sezonie z drużyną pożegnało się wielu zawodników, klub opuścił także trener. W drużynie pozostał doskonale znany w Białymstoku Łukasz Sekulski, który przebywa tam na wypożyczeniu z Jagiellonii.

Jakim wynikiem zakończy się sparing Jagiellonii z Koroną? Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:30.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00