AktualnościProbierz: Przygotowania na dwie grupy

Probierz: Przygotowania na dwie grupy

– Część zawodników dopiero w poniedziałek rozpoczęła przygotowania. Nie będziemy ukrywać, że nie jest to komfortowa sytuacja, ale nie mieliśmy wyjścia – zawodnicy musieli odpocząć – mówi  trener Jagiellonii Białystok – Michał Probierz o ostatnich dniach przygotowań.

Czwartkowy wyjazd do Słowenii rozpocznie kolejny etap przygotowań do nowego sezonu. – Na obozie zaczniemy trenować w jeszcze inny sposób. Nie możemy od razu wszystkim wyrównać obciążeń. Byłoby to dla nas zgubne. Będziemy nadal spokojnie wprowadzać zawodników, którzy dołączyli do nas w poniedziałek. Dopiero w drugim tygodniu obozu będziemy chcieli doprowadzić do ujednolicenia obciążeń – tłumaczy plan przygotowań na obóz w słoweńskim Radenci szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Ci zawodnicy, którzy są dają nam pewne pole manewru. Wiemy co musimy poprawić, na jakie akcenty kłaść szczególny nacisk. Oglądając mecz z góry, chociażby tak, jak to dziś miało miejsce ma się zupełnie inną perspektywę i inny pogląd na mecz. Z góry można zobaczyć wiele rzeczy. Musimy przemyśleć kilka kwestii, które musimy zmienić i poprawić. Póki co jednak przygotowania odbywają się na dwie grupy, co nie ułatwia nam zadania.

– Mimo dobrej pierwszej połowy w meczu z Koroną muszę powiedzieć, że przed nami jeszcze sporo pracy. Nic w tym dziwnego, bo gdybyśmy już teraz byli gotowi na sto procent, to coś by było nie tak. Przygotowujemy się pod kątem ligi. Mamy plan na zbliżający się obóz i po przepracowaniu tego okresu będziemy egzekwować wyniki już w lidze – zakończył trener Michał Probierz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00