AktualnościChomczenowski: Taras zachwalał Jagę

Chomczenowski: Taras zachwalał Jagę

– Jestem pewien, że dobrze wybrałem. Podoba mi się wizja rozwoju tego klubu oraz drużyny – powiedział w rozmowie z jagiellonia.pl Dmytro Chomczenowski.

Zawodnik nie kryje radości z podpisania kontraktu. – Cieszę się, że tutaj będę grał. Po moim przyjeździe długo rozmawiałem z prezesem klubu. Podoba mi się wizja, którą mi przedstawił. Widziałem stadion, obiekty, na których trenuje zespół. Jagiellonia od wielu lat ma stałe miejsce w polskiej lidze, więc jestem pewien, że trafiłem do dobrej drużyny – podkreśla Ukrainiec.

Skrzydłowy zdradził, że wszystko potoczyło się bardzo szybko. – Kiedy otrzymałem ofertę z Jagiellonii negocjacje trwały krótko. W zasadzie nie mieliśmy problemów, aby osiągnąć porozumienie z przedstawicielami klubu. Nie ukrywam, że rok temu byłem bardzo blisko gry w Białymstoku, ale pojawiły się drobne problemy i ostatecznie wylądowałem w Hiszpanii. Tym razem nic nie stanęło na przeszkodzie, abym zagrał dla Jagi – mówi Dmytro.

Na jakiej pozycji Chomczenowski widzi siebie w Jadze? – Najlepiej gra mi się na skrzydle, dobrze czuję się zarówno na prawej, jak i na lewej stronie boiska. Dobrze operuję obiema nogami, dlatego nie będę miał problemów, jeżeli trener będzie mnie wystawiał w różnych strefach – twierdzi były zawodnik Zorii Ługańsk.

Co Dmytro wie o Jagiellonii? – Grając w Hiszpanii lub Ukrainie nie miałem możliwości oglądania meczów Ekstraklasy. W internecie widziałem, że w Białymstoku panuje fajna atmosfera na trybunach. Oczywiście rozmawiałem z Tarasem Romanchukiem, który bardzo zachwalał mi to miasto oraz ten klub. Poza tym w Jadze jest dość mocna reprezentacja rosyjskojęzyczna, dlatego nie będę miał problemów z aklimatyzacją – zakończył Dmytro Chomczenowski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00