AktualnościDmytro Chomczenowski zawodnikiem Jagiellonii!

Dmytro Chomczenowski zawodnikiem Jagiellonii!

26-letni ukraiński skrzydłowy Dmytro Chomczenowski został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Były reprezentant Ukrainy podpisał z naszym Klubem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Chomczenowski ostatni sezon spędził w drugoligowej hiszpańskiej Ponferradinie, w barwach której rozegrał 20 oficjalnych meczów, w których strzelił jednego gola. Jako że jego zespół spadł z Segunda Division A na trzeci poziom rozgrywkowy, jego kontrakt z hiszpańskim klubem został rozwiązany przed kilkoma dniami za porozumieniem stron.

Początek sezonu 2015/16 26-latek rozegrał jeszcze w Zorii Ługańsk, w której grał łącznie przez 4,5 roku. W tym czasie wychowanek Olimpiku Donieck rozegrał 119 spotkań, w których strzelił 17 goli i zanotował 11 asyst. Jego dobre występy w lidze ukraińskiej sprawiły, że w latach 2013-14 był powoływany do reprezentacji Ukrainy, w której rozegrał ostatecznie cztery mecze, będąc zmiennikiem dwóch gwiazd tego zespołu – Andrija Jarmolenki i Jewhena Konoplianki. W swojej karierze miał okazję występować również na wypożyczeniu w Krywbasie Krzywy Róg w 2010 roku, a także w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.

26-letni skrzydłowy jest zawodnikiem, który może grać zarówno na lewej, jak i prawej stronie boiska. Polscy kibice mogą go kojarzyć z zeszłorocznego dwumeczu Ligi Europy Zorii Ługańsk z Legią Warszawa, gdy Ukrainiec popisał się na Łazienkowskiej golem bezpośrednio z rzutu wolnego. Przez niemiecki portal Transfermarkt.de jest wyceniany na milion euro.

Dmytro Chomczenowski, który związał się z Jagiellonią do czerwca 2018 roku z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok, jest piątym letnim transferem naszego Klubu. Wcześniej drużynę prowadzoną przez Michała Probierza wzmocnili Maciej Górski, Damian Szymański, Chorwat Ivan Runje oraz Słowak Marian Kelemen.

Dmytro, witamy na pokładzie i życzymy powodzenia w Żółto-Czerwonych barwach!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00