AktualnościGostomski: Zebrane doświadczenie zaowocuje w przyszłości

Gostomski: Zebrane doświadczenie zaowocuje w przyszłości

– Bardzo się cieszę, że mogę być na zgrupowaniu z pierwszą drużyną. To dla mnie duże wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. Mogę się tutaj wiele nauczyć trenując z tak doświadczonymi bramkarzami. Sądzę, że od Mariana Kelemena każdy z nas może się wiele nauczyć – przyznaje Hubert Gostomski, który jeszcze nie dawno walczył o mistrzostwo Polski w Centralnej Lidze Juniorów, a dziś doskonali się pod okiem trenera Grzegorza Kurdziela.

Zgrupowanie z pierwszą drużyną, to dla broniącego w tym sezonie w drużynie juniorów starszych Jagiellonii bramkarza nowe doświadczenie. Hubert wiedział jednak na co ma być gotowy, a ważnych wskazówek udzielił mu także trener, z którym w trakcie sezonu spędza najwięcej czasu, a więc Piotr Grzybko. – Trener Grzybko powiedział mi, żebym był sobą, żebym się nie podpalał. Powiedział, że dużo zyskam na tym wyjeździe oraz że muszę zachować chłodną głowę, żeby wynieść z tego wyjazdu jak najwięcej doświadczenia, które może zaowocować w przyszłości – wyjaśnia Gostomski.

Jak tłumaczy młody golkiper, na dwutygodniowym zgrupowaniu z pierwszym zespołem może zyskać cała drużyna juniorów. – Myślę, że zebrane doświadczenie pomoże mi stać się jeszcze lepszym zawodnikiem. Zdobędę potrzebną piłkarską jakość, którą następnie będę chciał przenieść do drużyny, z którą w najbliższym sezonie znów powalczymy o mistrzostwo – zapowiedział „Gostek”.

W zdobycie piłkarskiej jakości nikt nie wątpi, tym bardziej, jeśli na treningu można podglądać takcih bramkarzy jak Drągowski czy Kelemen. Słowak, przez trenera Kurdziela, został przedstawiony młodym, jako piłkarski tata. – Dokładnie tak (śmiech). Nasza współpraca wygląda bardzo fajnie, wszyscy jesteśmy bardzo zaangażowani w trening. Kiedy mogę spoglądam na Mariana czy Bartka, żeby zobaczyć jak wykonują pewne elementy. Fajnie jest rywalizować i trenować z takimi zawodnikami. Dzięki temu doświadczeniu sam również dużo zyskuje – zakończył młody bramkarz Jagiellonii Białystok.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00