AktualnościTransfery, transfery, czyli w prasie o Jadze

Transfery, transfery, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowej prasie dominuje temat transferów z i do Jagiellonii.

Przegląd Sportowy
Drągowski o krok od Fiorentiny. – W ciągu kilku najbliższych godzin 18-letni bramkarz podpisze kontrakt z piątą drużyną poprzedniego sezonu ligi włoskiej – Fiorentiną. O negocjacjach między białostockim klubem, a Violą informowaliśmy kilka dni temu. Jednak dopiero teraz rozmowy zakończyły się sukcesem. Drągowski podpisze z Violą pięcioletni kontrakt. – Jako kluby jesteśmy z Fiorentiną dogadani. Ustaliliśmy kwotę transferu, podobnie jak Bartek i jego menedżer wysokość kontraktu indywidualnego – mówi prezes Jagiellonii Cezary Kulesza.

Gazeta Współczesna
Chomczenowski zawodnikiem Jagi. – Białostocki klubu interesował się Ukraińcem już przed rokiem, ale wtedy transfer nie doszedł do skutku. Natomiast Chomczenowski ostatni sezon spędził w drugoligowej hiszpańskiej Ponferradinie, w barwach której rozegrał 20 spotkań i strzelił jednego gola.

Kolejny sparing „Żółto-Czerwonych” – Spotkanie z mistrzem Macedonii, rozegrane podczas zgrupowania w Słowenii, trwało dwa razy po 60 minut. Vardar nie miał dużej przewagi, ale gole zdobył po błędach zawodników białostockiej ekipy. Przy pierwszym golu w 55 minucie najwięcej zawinił Konstantin Vassiljev. Natomiast druga bramka padła po stracie Marka Wasiluka. Rywal w prosty sposób odebrał mu piłkę i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi białostockiego klubu.

Gazeta Wyborcza
Drągowski jedną nogą w „Violi”. – Już od kilku dni było niemal jasne, że młody bramkarz zostanie sprzedany z Jagiellonii do klubu z Serie A. W najbliższych dniach stanie się to faktem. Białostocki klub osiągnął porozumienie z Fiorentiną. W poniedziałek Bartłomiej Drągowski ma przejść testy medyczne we Włoszech. Później powinien podpisać pięcioletni kontrakt. O sprawie informuje m.in. na twitterze Agnieszka Syczewska, wiceprezes Jagiellonii.

Ukrainiec wzmocnił Jagiellonię. – Jagiellonia tym skrzydłowym, występującym wtedy w Zorii Ługańsk, była już zainteresowana przed rokiem. Wówczas Chomczenowski wybrał jednak ofertę II-ligowego hiszpańskiego klubu SD Ponferradina. W barwach tego klubu rozegrał 17 spotkań w minionym sezonie. Jego zespół zaliczył spadek i Ukrainiec rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Probierz o sparingu z Vardarem. – Chcieliśmy rozgrywać piłkę od tyłu i tym ryzykowaliśmy. Dwa razy skończyło się to tym, że straciliśmy bramki, chociaż ogólnie w defensywie graliśmy solidnie – ocenia Michał Probierz. – Graliśmy też nietypowo, bo dwa razy po 60 minut. Ci zawodnicy, którzy wcześniej rozpoczęli treningi grali krócej, a ci co później wznowili zajęcia grali prawie 80 minut. To wszystko, jeszcze w takim upale jaki był, na pewno wdało się we znaki.

Sołowiej zagra w Jadze. – Roczną umowę z klubem z Białegostoku podpisał ostatnio też Łukasz Sołowiej. Obrońca występujący ostatnio w Zagłębiu Sosnowiec wraz z Jagiellonia rozpoczynał przygotowania do nowego sezonu. Podczas testów w treningach oraz sparingach wypadł całkiem nieźle i został mu zaproponowany kontrakt. Sołowiej w czwartek ma stawić się na zgrupowaniu w Słowenii.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00