AktualnościPiotr Grzelczak odchodzi do Górnika Łęczna

Piotr Grzelczak odchodzi do Górnika Łęczna

Piotr Grzelczak nie jest już zawodnikiem Jagiellonii Białystok. 28-letni napastnik podpisał kontrakt z czternastym zespołem ostatniego sezonu Ekstraklasy – Górnikiem Łęczna.

Grzelczak trafił do Jagiellonii przed rokiem, kiedy to został sprowadzony z Lechii Gdańsk. Wychowanek Widzewa Łódź podpisał wówczas dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. Doświadczony napastnik bardzo dobrze wprowadził się do nowej drużyny i jesienią, po odejściu Patryka Tuszyńskiego do tureckiego Rizesporu, był podstawowym napastnikiem zespołu Michała Probierza, sześciokrotnie trafiając do bramki przeciwnika i pięciokrotnie asystując kolegom przy ich bramkach.

Wiosną z formą 28-latka tak dobrze już nie było. Z szesnastu meczów ligowych tylko siedem rozpoczął w podstawowym składzie, nie zdobywając ani jednego gola i nie notując ani jednej asysty. Łączny bilans Piotra w Żółto-Czerwonych barwach to 35 meczów oficjalnych (20 w podstawowej jedenastce), 6 bramek oraz 5 asyst.

Na zakończenie sezonu 2015/16 Grzelczak znalazł się w gronie zawodników, którym klub na bazie decyzji sztabu szkoleniowego dał w wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Będzie nim Górnik Łęczna, do którego 28-letni napastnik odszedł na zasadzie transferu definitywnego.

Piotrek, dziękujemy za grę w Jagiellonii i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00