AktualnościDrągowski: Nie żegnam się. Mówię „Do zobaczenia!”

Drągowski: Nie żegnam się. Mówię „Do zobaczenia!”

– W życiu każdego sportowca przychodzi taki moment, kiedy czuje, że musi zrobić kolejny krok, że musi zmienić otoczenie by dalej się rozwijać. Poczułem coś takiego, stąd decyzja o transferze. Nie oznacza to jednak, że odchodzę na zawsze. Nie wyobrażam sobie innego miejsca do zakończenia mojej przygody z piłką, niż miejsce, w którym zbierałem pierwsze piłkarskie doświadczenia. Dlatego nie żegnam się na zawsze, tylko mówię – do zobaczenia – mówi Bartek Drągowski, który dziś oficjalnie został bramkarzem włoskiej Fiorentiny.

– Jagiellonia i Białystok zawsze pozostaną w moim sercu. Podobnie, jak kibice, których wsparcie zawsze czułem. Nie ważne czy było dobrze czy źle, zawsze byli po mojej stronie. Czułem ich wsparcie i mam nadzieję, że swoją grą odwzajemniałem te uczucia, przez co ta więź między nami stawała się coraz mocniejsza i coraz prawdziwsza – mówi wyraźnie wzruszony „Drążek”.

– Najtrudniejszym momentem była chwila, w której rozbrzmiał ostatni gwizdek sędziego w meczu przeciwko Koronie Kielce, w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu. Wówczas poczułem, że wkrótce może nadejść to, o czym mówiło się od dłuższego czasu. Spojrzałem na sektor zajmowany przez naszych kibiców i ujrzałem transparent „Gdzie byś nie był, skąd pochodzisz nie zapomnij”. Serce mocniej zabiło. Ten obraz pozostanie mi na długo w pamięci, tak jak wspólne fetowanie po zajęciu trzeciego miejsca w sezonie 2014/2015 – przyznaje wychowanek Jagiellonii.

– Wybrałem Violę z kilku przyczyn. Tą najważniejszą jest możliwość dalszego rozwoju. Perspektywa stawiania kolejnych kroków w mojej piłkarskiej przygodzie. Wyjeżdżam do Florencji, gdzie będę chciał przekonać do siebie swoją grą trenerów, kolegów z zespołu, kibiców Fiorentiny oraz ludzi, którzy zdecydowali się na mnie postawić. W sercu zabieram ze sobą część Jagiellonii i Białegostoku. Nigdy nie zapomnę, skąd ruszyłem w świat i kto mi dał szansę spełniać moje marzenia – przekonuje Bartek.

– Korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować wszystkim tym, których spotkałem na swojej drodze w Białymstoku. Trenerom, kolegom z zespołu, oraz kibicom, bez Was wszystkich nie byłbym tym kim jestem teraz i nie byłbym w miejscu, w którym dane jest mi teraz być. Na zawsze pozostaniecie w moim sercu i z Wami ruszam dalej. Jeszcze się spotkamy. Dziękuję za wszystko. Trzymajcie się i do zobaczenia. Pozdrawiam „Drążek” – zakończył były bramkarz Jagi – Bartek Drągowski.

Bartek, my również Ci dziękujemy. Dziękujemy za kapitalne parady, za uśmiech, za to, że byłeś sobą i dawałeś wszystkim wiele radości. Z całego serca życzymy Ci powodzenia! Podobnie jak Ty, nie żegnamy się, mówimy do zobaczenia! „Gdzie byś nie był, skąd pochodzisz nie zapomnij”!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00