AktualnościDrągowski odchodzi, czyli w prasie o Jadze

Drągowski odchodzi, czyli w prasie o Jadze

Drągowski odchodzi – temu tematowi jest podporządkowana wtorkowa prasówka. Możemy w niej dużo poczytać o transferze Bartka do Fiorentiny.

Kurier Poranny
Poważna kontuzja fizjoterapeuty. – Wyglądało to makabrycznie i wstrząsnęło nami wszystkimi. Teraz wszyscy możemy tylko życzyć Marcinowi szybkiego powrotu do zdrowia – zaznacza białostocki szkoleniowiec. (…) – Tak naprawdę, to boli mnie wszystko, ale i tak cieszę się, że ta przygoda tak się skończyła, bo miałem wiele szczęścia w nieszczęściu – dorzuca masażysta Jagiellonii. Piechowski wrócił już ze Słowenii do Białegostoku, gdzie przejdzie prawdopodobnie dziś operację. Już myśli jednak o powrocie do pracy. (…) A pracy trochę jest, bo nie wszyscy żółto-czerwoni są w pełni zdrowia. Kłopoty ma przede wszystkim Karol Swiderski, który nie wystąpił w sobotnim sparingu z NK OSijek (2:2). Przeciwko Chorwatom nie zagrał także prawy obrońca Łukasz Burliga. – Łukasz już trenuje, a Karol wraca do zdrowia. Ale na pewno poradzimy sobie z tym. Ważne, żeby Marcin jak najszybciej się wykurował -mówi Probierz.

Drągowski odchodzi do Fiorentiny. – W sierpniu Drągowski obchodzić będzie dopiero 19. urodziny, ale już ma bogate doświadczenia piłkarskie i życiowe. W Jagiellonii zdążył rozegrać dwa pełne sezony. Napisał jednocześnie maturę i zrobił prawo jazdy. Wiele fachowych serwisów uznało go za jedną z futbolowych nadziei jeśli chodzi o pozycję bramkarza. Agenci z Europy co rusz jeździli na jego mecze. Mówiło się o poważnym zainteresowaniu z kilku zachodni klubów. Ostatecznie najbardziej zależało na nim Fiorentinie i to w niej spędzi swoje najbliższe lata. Przeszedł już pomyślnie testy medyczne i związał się długoletnim kontraktem.

Przegląd Sportowy
Rumun konkurentem Drągowskiego. – Doświadczony, 30-letni bramkarz reprezentacji Rumunii Ciprian Tatarusanu, a oprócz niego trzech młokosów, w tym golkiper młodzieżowej reprezentacji Polski. Tak będzie wyglądała rywalizacja o miejsce między słupkami Fiorentiny w nadchodzącym sezonie. Niespełna 19-letni Drągowski, pozyskany za 3,5 mln euro, startuje jako numer dwa. Oprócz niego zmiennikami Rumuna będą Włosi, którzy w klubie są od kilku sezonów – dwa lata starszy Luca Lezzerini i dwa lata młodszy Giacomo Satalino. „Tata”, który dość przeciętnie wypadł w EURO 2016, ma być mentorem dla młodszych bramkarzy.

Gazeta Współczesna
Drągowski we Florencji. – Sam golkiper Jagiellonii twardo jednak stąpał po ziemi i mówił, że jego czas na przenosiny jeszcze przyjdzie. Zawodnik spokojnie ogrywał się w Jagiellonii, zdał maturę. Aż nadszedł jednak czas, gdy trzeba było zdecydować się na ruch do przodu. Po zakończeniu sezonu 2015/2016 prawie pewnym stało sie, że Bartłomiej Dragowski odejdzie z Jagiellonii. Z propozycją kontraktu wystąpiła włoska Fiorentina, z którą to właśnie wczoraj bramkarz Jagiellonii podpisał pięcioletni kontrakt.

Gazeta Wyborcza
Drągowski o przyczynach transferu. – W polskiej ekstraklasie grałem dwa sezony i sporo się nauczyłem. Był wokół mnie i pozytywny szum i ten negatywny. Myślę, że w dalszej perspektywie te różne doświadczenia będą procentować. Teraz czas na zbieranie kolejnych szlifów i podbój Europy – mówił Drągowski przed wyjazdem do Włoch.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00