AktualnościHistoria Bodula, czyli w prasie o Jadze

Historia Bodula, czyli w prasie o Jadze

Darko Bodul – o testowanym Chorwacie możemy poczytać najwięcej w czwartkowej prasie. Ponadto nie brakuje relacji ze srodowych sparingów Jagi.

Testowany napastnik przez Jagę. – We wczorajszym sparingu z ukraińskim Wołyniem Łuck (5:3) gola dla białostoczan strzelił chorwacki napastnik Darko Bodul. 27-latek był ostatnio graczem szkockiego Dundee United.

Dwie wygrane na koniec sezonu. – Nie jeden – jak pierwotnie planowano, a dwa sparingi rozgrywają w ostatnim dniu zgrupowania w Radenci białostoczanie. W pierwszym pokonali Wołyń Łuck 5:2. W zespole Jagi testowano 27-letniego napastnika z Austrii, mającego także paszport chorwacki – Darko Bodula. (…) Przeciwnik z Wołynia nie okazał się zbyt wymagający. Żółto-czerwoni co prawda stracili bramkę już w 13. minucie, ale później narzucili rywalom swój styl gry, czego efektem był wyrównujący gol Macieja Górskiego. Po przerwie już w pierwszym kwadransie białostoczanie trzykrotnie trafili do siatki za sprawą Boduna, Kacpra Falona i Piotra Tomasika. Po kolejnym golu Górskiego było już 5:1. (…)

Nasze Miasto
Jaga lepsza od ukraińskiego potentata. – W drugiej połowie o dobre sytuacje było trudniej, bo graczom obu ekip utrudniał poczynania rzęsisty deszcz. Ale w końcówce to białostoczanie zadali decydujący cios. Po dośrodkowaniu Konstantina Vassiljeva z rzutu rożnego, piłkę do bramki skierował głową Chorwat Ivan Runje, pozyskany latem z cypryjskiej Omonii Nikozja.

Gazeta Wyborcza
Wygrana na koniec zgrupowania. – Mecz z FK Oleksandriją był drugim spotkaniem kontrolnym białostoczan rozegranym w środę. W pierwszym Jagiellonia, grając w teoretycznie słabszym składzie, wygrała 5:2 z 12. zespołem ligi ukraińskiej – Wołyniem Łuck. W starciu z szóstą drużyną ostatniego sezonu na Ukrainie trener Michał Probierz desygnował do gry zdecydowanie mocniejszy skład (zapewne zbliżony do tego, który zagra w pierwszym spotkaniu w ekstraklasie – 16 lipca w Warszawie z Legią). (…) Jedyną bramkę w sparingu Jagiellonia zdobyła w 83. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Vassiljev, a jego podanie na gola strzałem głową zamienił Ivan Runje.

Testowany Chorwat w Jadze. – Podopieczni Michała Probierza zagrali z inną ukraińską drużyną Wołyniem Łuck. W spotkaniu tym szkoleniowiec przyglądał się m.in. umiejętnościom 27-letniego Darko Budula. 27-letni napastnik ostatnio był graczem Dundee United FC, a wcześniej reprezentował barwy m.in. Ajaksu, Sturmu Graz, Odense. W przeszłości mógł on trafić też do Lechii Gdańsk, ale ostatecznie do podpisania kontraktu nie doszło. Testowany zawodnik zdobył jedną z bramek w sparingu z ekipą z Ukrainy.