AktualnościI po pikniku, czyli w prasie o Jadze

I po pikniku, czyli w prasie o Jadze

Tydzień – tyle czasu pozostało do ligowej inauguracji w wykonaniu Jagiellonii. Na początku nowego tygodnia prasa podsumowuje „Piknik z Jagą” w Sokółce oraz sparing z Dynamem Brześć.

Przegląd Sportowy
„Świder” kontuzjowany? – Po obozie w Słowenii tylko jeden zawodnik narzeka na uraz. Chodzi o Karola Świderskiego. Młody napastnik ma problemy mięśniowe.

Gazeta Wyborcza
Jaga pokonała Dynamo. – Mecz z Białorusinami odbył się w ramach „Pikniku z Jagą”. Był to ostatni sprawdzian białostoczan przed pierwszą kolejką sezonu 2016/17. Jagiellonia nie zagrała w najmocniejszym zestawieniu. Grali głównie zmiennicy i zawodnicy sprowadzeni latem. I to właśnie jeden z najnowszych nabytków – Maciej Górski, w trzeciej minucie zdobył, jak się później okazało, jedyną bramkę spotkania. Drużyna z Białegostoku miała jeszcze kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, jednak w decydujących momentach brakowało dokładności. – Dzisiejszy mecz oceniam bardzo pozytywnie – mówił po spotkaniu Michał Probierz. – Niepotrzebnie momentami była taka ostra gra, ale założenia, które mieliśmy, to zrobiliśmy, a momentami naprawdę nieźle pograliśmy. Trzeba dalej systematycznie pracować i przygotować się do następnego meczu.

Gazeta Współczesna
Gol Górskiego dał wygraną. – Zagrzewani do boju przez licznie zgromadzoną sokólską widownię jagiellończycy rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia, bo już w 3. minucie przeprowadzili akcję bramkową. Z lewego skrzydła 18-letni Kacper Falon precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a tam jak na rasowego napastnika przystało, dobrze ustawił się Maciej Górski i uderzeniem głową otworzył wynik meczu. Piłkarz pozyskany z I-ligowego Chrobrego Głogów z czterema golami został tym samym najskuteczniejszym strzelcem Jagi w letnim okresie przygotowawczym. – Bardzo dobrze, że Maciek tak wprowadził się do drużyny. Jest pracowitym i skutecznym napastnikiem – kontynuuje Probierz.

Kurier Poranny
Optymizm przed ligą. – Przed nami jeszcze cały tydzień treningów. Oczywiście, w głowie są już jakieś wizje składu na pierwszy mecz z Legią. Ważne, że wszyscy są zdrowi, w drużynie jest rywalizacja i zrobimy wszystko, by jak najlepiej przygotować się do sobotniego starcia w Warszawie – mówi Probierz. Szkoleniowiec białostoczan w sparingu z Białorusinami zamieszał dość mocno składem. W wyjściowej jedenastce zabrakło wielu zawodników, uważanych za pewniaków do gry w Warszawie. – Dla nas jest ważne, że wszyscy pracujemy solidnie i ci zawodnicy dają nam pole do myślenia. Dzięki temu musimy porządnie się zastanowić, jak to wszystko poukładać, żeby ten zespół był jak najmocniejszy – przekonuje Probierz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00