AktualnościPodsumowanie przygotowań

Podsumowanie przygotowań

Do pierwszego meczu sezonu 2016/2017 zostały już dosłownie kilka dni, powoli także dobiegają przedsezonowe przygotowania naszej drużyny. To idealny moment, aby podsumować ostatni miesiąc w wykonaniu piłkarzy Michała Probierza.

Po ponad trzech tygodniach zasłużonego odpoczynku Żółto-Czerwoni na pierwszym treningu spotkali się 9. czerwca. Od razu zostali podzieleni na dwie grupy – część piłkarzy przechodziła kompleksowe badania w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, a pozostali mieli normalne zajęcia w Pogorzałkach. Następnego dnia grupy się ze sobą wymieniły. Warto zaznaczyć, że do 20. czerwca brakowało na treningach wielu zawodników. Dodatkowe wolne dostali przede wszystkim kadrowicze (Fedor Cernych, Kostia Vassiljev) oraz piłkarze, którzy dłużej grali w CLJ i rezerwach (Mystkowski, Łupiński, Olszewski). 

Początek okresu przygotowawczego to także świetny czas, żeby przetestować paru zawodników. W pierwszym tygodniu szansę pokazania się przed naszym sztabem dostali m.in. Łukasz Sołowiej, Michał Smolarczyk, Patryk Szymański oraz dwóch zawodników rodem z Afryki. Jak dobrze wiemy, tylko jeden zawodnik dostał szansę na dłuższy angaż w Jadze i od przyszłego sezonu będziemy oglądać w Jadze piłkarza podchodzącego z Dąbrowy Białostockiej – Łukasza Sołowieja. 15 czerwca w Siemiatyczach Żółto-Czerwoni rozegrali pierwszy mecz kontrolny, pewnie pokonując miejscową Cresovię 5:0. Trzy dni później w tym samym mieście nasi piłkarze przegrali w drugim sparingu tego lata 0:2 z Górnikiem Łęczna. Po tym spotkaniu, trener Michał Probierz przyznał, że wielu młodych zawodników zawiodło go swoją postawą. 

Po prawie dwóch tygodniach treningów na własnych obiektach przyszła pora na kulminacyjny moment każdego okresu przygotowawczego, czyli wyjazd na zgrupowanie. Żółto-Czerwoni obrali tym razem kierunek południowy, a dokładniej północno-wschodnie rejony Słowenii. Zanim jednak nasi piłkarzy dojechali na miejsce, zatrzymali się w Kielcach, gdzie rozegrali sparing z miejscową Koroną. Po golach Fedora Cernycha i Przemka Frankowskiego wygraliśmy 2:0.

Dzień później nasz autokar z całą drużyną ruszył już na południe, gdzie późnym wieczorem cała ekipa zameldowała się w Radenci, w którym mieli mieszkać przez najbliższe dwa tygodnie. Podczas samego pobytu w Słowenii Jagiellonia rozegrała pięć spotkań, w którym raz przegrała, raz zremisowała oraz trzy razy odniosła zwycięstwo. Warte jest odnotowanie zwycięstwo z wicemistrzem Słowenii NK Mariborem, kóry jeszcze niedawno grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Piłkarze trenowali w świetnych warunkach, często dwa razy dziennie, z czasem na zgrupowanie dojeżdzali nowi zawodnicy (Węglarz, Szymański). Przy okazji przypominamy Wam najlepsze fragmenty obozu w kamerach JagaTV, a w roli głównej niezastąpieni: Jonek Straus i Guti, który coraz lepiej radzić sobie z językiem polskim. 

Po zakończonym obozie, drużyna w nocy wróciła do Białegostoku, gdzie dwa dni później w Sokółce rozegrała ostatni sparing przed Legią, w którym pokonała 1:0 Dynamo Brześć. Łącznie podpopieczni Michała Probierza rozegrali dziewięć sparingów, w których odnieśli aż sześć zwycięstw, dwa razy przegrali i raz zremisowali (z NK Osijek 2:2). Najskuteczniejszym zawodnikiem był nasz nowy napastnik, pozyskany z Głogowa – Maciej Górski, który strzelił cztery gole. Na drugim miejscu uplasował się Fedor Cernych, któremu udało sie pokonać bramkarzy rywali trzykrotnie.

Wszyscy wierzymy, że dobra postawa Żółto-Czerwonych w okresie przygotowawczym, przełoży się na ligowe zmagania i dla wszystkich sympatyków będzie to wspaniały sezon z mnóstwem pozytywnych emocji za sprawę dobrej gry naszej drużyny. 

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00