AktualnościW poszukiwaniu napastnika, czyli w prasie o Jadze

W poszukiwaniu napastnika, czyli w prasie o Jadze

W prasówce środowej tematem przewodnim są ostatnie planowane wzmocnienia w Jadze. Ponadto trener Michał Probierz odsłania kolejną literę w swoim alfabecie.

Kurier Poranny
„J” w alfabecie Michała Probierza. – Mimo że wielu kojarzy mnie tylko z ławką trenerską, to mój początek piłkarski również zaczął się w Białymstoku. 13 maja 1990 roku debiutowałem w Ekstraklasie (dawnej I lidze) w barwach Ruchu Chorzów (trenował go Jerzy Wyrobek). Z tamtego dnia w pamięci została mi jeszcze jedna historia. Przed meczem była loteria z typowaniem wyników. Postawiłem 3:0 dla Ruchu i taki rezultat był po ostatnim gwizdku sędziego.

Nowe filary obrony. – W minionych rozgrywkach gra obronna była wielką bolączką Jagiellonii. Białostocki zespół stracił w całym sezonie aż 62 gole i pod tym względem gorsze było tylko Podbeskidzie Bielsko-Biała. Potrzebne były zmiany. Najważniejsza roszada zajdzie w bramce. Młody Bartłomiej Drągowski został sprzedany do włoskiej Fiorentiny. W jego miejsce numerem jeden w bramce będzie doświadczony Marian Kelemen. 36-letni Słowak ma w dorobku tytuł mistrza Polski, wywalczony w 2012 roku w barwach Śląska Wrocław. Na jego umiejętności i ogranie bardzo liczy białostocki sztab trenerski.

Przegląd Sportowy
W poszukiwaniu napastnika. – – Cały czas rozglądamy się za skutecznym napastnikiem. Nie jest to łatwe, bo rynek jest wydrenowany z takich graczy – mówi prezes Jagiellonii Cezary Kulesza. Blisko transferu do Dumy Podlasia jest cały czas Adam Buksa z Lechii Gdańsk. – To dziwna sprawa. Niby wszystko mamy ustalone, a Adam nadal do nas nie trafił. Może się zdarzyć, że nic z tego nie wyjdzie i wtedy do końca okna transferowego, czyli do 31 sierpnia, będziemy czekać na jakąś okazję – dodaje prezes.

Jaga sprzedaje bilety na Ruch. – Wczoraj ruszyła dystrybucja biletów na pierwszy mecz Jagi w tym sezonie na jej stadionie. Najtańsze wejściówki na spotkanie z Ruchem Chorzów (23 lipca, godz. 18) kosztują 20 zł.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00