AktualnościStraus: Monolit w defensywie kluczem do sukcesu

Straus: Monolit w defensywie kluczem do sukcesu

        – Nie ma rywala nie do pokonania. Nieważne, że będziemy grać z mistrzem kraju. Oglądałem dwa ostatnie spotkania Legii zarówno z Lechem w Superpucharze, jak i ze Zrinjskim Mostarem. Oba potwierdzają tą teorię. Musimy być skoncentrowani na celu, jaki chcemy osiągnąć przy Łazienkowskiej i walczyć od pierwszej do ostatniej minuty – przekonuje przed inauguracyjnym spotkaniem Jagiellonii w sezonie 2016/2017 młodzieżowy reprezentant Polski, Jonatan Straus.

– Każdy z nas wyczekiwał tej chwili. Ciężko pracowaliśmy i przygotowywaliśmy się pod kątem tego spotkania. W ostatnim czasie charakter naszych przygotowań nieco się już zmienił. Mentalnie również zaczęliśmy się przygotowywać do otwarcia sezonu. Nie myślimy o kilku najbliższych kolejkach, o spotkaniu z Ruchem czy Lechem, dla nas najważniejszy aktualnie jest mecz przy Łazienkowskiej, gdzie chcemy zagrać dobre spotkanie, po którym będziemy się cieszyć z punktów. Jestem pewien, że jesteśmy dobrze przygotowani. Kto ciężko pracuje, ten później coś otrzymuje. Wyjdziemy na boisko by zagrać o trzy punkty – dodaje.

Miniony okres przygotowawczy, zdaniem wielu osób związanych z drużyną, to element, którego zabrakło przed poprzednim sezonem. Żółto-Czerwoni po ostatniej kolejce sezonu 2016/2017 mogli spokojnie odpocząć, a następnie solidnie przygotować się do nowych rozgrywek. Dobrym znakiem są też wyniki gier kontrolnych rozgrywanych przed meczem z Legią. To wszystko pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. – Gdy wychodziliśmy w pełni skoncentrowani na kolejne sparingi prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Byliśmy kompaktem, stanowiliśmy monolit, który pozwalał nam odnosić kolejne zwycięstwa. Wierzę, że teraz będzie podobnie w Warszawie. Nie wracamy już do ostatniego meczu. Poprzednie spotkanie przegraliśmy na własne życzenie po naszych niepotrzebnych błędach. Wierzę w zespół, obojętnie kto zagra, wierzę, że z Warszawy wyjedziemy zwycięscy. Chcemy dobrze rozpocząć nowe rozgrywki – mówi lewy obrońca Jagiellonii.

Kolejny raz w nową rundę Żółto-Czerwoni wejdą meczem z Legią w Warszawie. Czy to ma jakiekolwiek znaczenie dla piłkarzy Michała Probierza? – Nie robi nam różnicy z kim zaczynamy ten sezon, dla nas jest to mecz, jak każdy inny. Na pewno na polu kibicowskim, dla naszych kibiców jest to najważniejszy wyjazd w ligowym sezonie. Kibice na pewno zrobią na trybunie dobrą robotę, podobnie jak my pewnie już z niecierpliwością oczekiwali startu nowego sezonu. My natomiast skupiamy się na sobie i na naszej własnej grze. Oczywiście analizujemy przeciwnika, ale najważniejsze jest to byśmy realizowali swoje założenia. Sztab szkoleniowy przekaże nam jeszcze szereg niezbędnych informacji. Po dwóch pierwszych spotkaniach w sezonie można wyciągnąć wniosek, że Legia nie jest już tym samym zespołem, co w poprzednich rozgrywkach, ale mimo wszystkich zmian uważam, że jesteśmy w stanie nawiązać z nimi równorzędną walkę – zapewnia Straus.

Co będzie kluczem do sukcesu w sobotnim meczu przy Łazienkowskiej? – Przede wszystkim musimy  zaprezentować żelazną taktykę i solidną defensywę i bynajmniej nie chodzi mi o to, że cofniemy się głęboko na swoją połowę. Ważne jednak, żebyśmy byli zdecydowani i skuteczni w odbiorze. Wzorem takiej gry może być nasz sparing z Mariborem, kiedy na przestrzeni całego spotkania agresywnie doskakiwaliśmy do rywala i w zdecydowany sposób odbieraliśmy piłkę. Musimy szybko reagować po stracie piłki. Jeśli zaprezentujemy monolit w defensywie, to jestem spokojny. Do tego musimy być niezwykle skuteczni. Na Legii nie ma się zbyt wielu okazji, dlatego, trzeba wykorzystać te, które się nadarzą, dlatego prócz konsekwencji w defensywie musimy być niezwykle czujni pod bramką rywala – zakończył obrońca Jagiellonii Białystok.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00