AktualnościBurliga: Chcemy przedłużyć dobrą serię w meczach z Ruchem

Burliga: Chcemy przedłużyć dobrą serię w meczach z Ruchem

– Myślę, że co najmniej solidnie rozpoczęliśmy ten sezon. Szkoda trochę, że nie udało się nam wygrać przy Łazienkowskiej, bo była na to szansa i wtedy te rozgrywki rozpoczęlibyśmy rewelacyjnie, no ale teraz trzeba potwierdzić tę niezłą formę w meczu z Ruchem – mówi przed sobotnim starciem z Ruchem Chorzów obrońca Jagiellonii, Łukasz Burliga.

– Musimy zdominować rywala i mam nadzieję, że wtedy zdobędziemy trzy punkty – kontynuował „Bury”, który w Warszawie był bardzo bliski strzelenia debiutanckiej bramki w Żółto-Czerwonych barwach. – Mam nadzieję, że będę jeszcze miał sporo podobnych sytuacji i uda mi się strzelić kilka goli w tym sezonie – zaznaczył.

Burliga jest jedynym z obecnych zawodników Jagiellonii, który miał okazję grać w Ruchu. Miało to miejsce w sezonie 2011/12.

– Bardzo dobrze wspominam ten okres, ponieważ nikt na nas wtedy nie liczył, a udało nam się zdobyć wicemistrzostwo Polski i zagrać w finale Pucharu Polski. To był bardzo fajny czas, ale to był tylko jeden sezon i to było już na tyle dawno, że nie będzie miało w sobotę większego znaczenia na boisku – stwierdził prawy obrońca Jagi, który nie ma wątpliwości, że aby wygrać z Niebieskimi, Jagiellończycy nie mogą zagrać tak, jak w pierwszej połowie meczu z Legią.

– Z pewnością pierwszą połowę w Warszawie trochę przespaliśmy i dlatego w sobotę musimy grać, tak jak tydzień temu po przerwie. Będziemy jednak musieli trochę więcej grać piłką, bo o ile na Legii mogliśmy grać z kontrataku, tak przeciwko Ruchowi to my będziemy musieli prowadzić grę. Wierzę jednak, że zagramy bardzo dobre spotkanie – mówił były gracz Wisły Kraków.

Mimo że Ruch będzie prawdopodobnie jednym z głównych rywali Jagiellonii w walce o pierwszą ósemkę, to zdaniem Burligi na zwracanie uwagi na takie aspekty jest zdecydowanie za wcześnie.

– W tej fazie sezonu nie ma co zwracać na to uwagi. Teraz trzeba przede wszystkim spokojnie zdobywać kolejne punkty – stwierdził „Bury”, który chciałby podtrzymania dobrej serii Jagiellonii w meczach z drużyną z Chorzowa. Wystarczy wspomnieć, że Jaga wygrała trzy ostatnie pojedynku z Niebieskimi.

– Rzeczywiście, spojrzałem na statystyki ostatnich spotkań Jagiellonii z Ruchem i całkiem ładnie to wyglądało. W sobotę trzeba tę serię przedłużyć, tym bardziej, że jest to pierwszy mecz w tym sezonie przed własną publicznością. Zachęcamy kibiców do przyjścia na stadion, bo myślę, że w tym sezonie stać nas na to, żeby spisać się dużo lepiej niż w poprzednim. Chcielibyśmy, żeby ten stadion w jak największej części się zapełniał – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00