AktualnościGórski: Świetnie się rozumiem z Vassiljevem

Górski: Świetnie się rozumiem z Vassiljevem

– Dobrze weszliśmy w to spotkanie. Trener nas mocno uczulał na to, że musimy nawiązać do takiej gry, jak w drugiej połowie meczu w Warszawie. Myślę, że to nam się dużymi fragmentami meczu udawało – mówił po spotkaniu z Ruchem Chorzów strzelec jednej z bramek dla Jagiellonii, Maciej Górski.

– Troszeczkę żal straconej bramki w 44. minucie gry, bo wkradło się w nas trochę obaw o końcowy wynik. Wiadomo, że to często daje rywalowi pozytywnego kopa, ale wszystko dobrze się skończyło, bo szybko po przerwie strzeliliśmy gola na 3:1. Ruchowi wtedy było już bardzo ciężko, a tym bardziej, gdy posypały się czerwone kartki. Wtedy już zwycięstwo mieliśmy w naszych rękach – kontynuował nowy napastnik Jagi, który w 16. minucie gry strzałem głową wpisał się na listę strzelców.

Górski był pod wrażeniem atmosfery, jaka panowała na Stadionie Miejskim w trakcie jego debiutu przed własną publicznością.

– Pod względem kibicowskim można to oceniać w samych superlatywach. Na pewno to daje człowiekowi pozytywną energię. W moim wypadku ta mobilizacja może nie poszła w najlepszą stronę, bo szybko złapałem żółtą kartkę, ale to na pewno nas uskrzydla. Doping nigdy nie zaszkodzi, a zawsze pomaga – zaznaczał były gracz Legii Warszawa czy Chrobrego Głogów.

Wicekról strzelców poprzedniego sezonu pierwszej ligi przyznał, że już teraz świetnie rozumie się z Konstantinem Vassiljevem, aczkolwiek jego zdaniem za wcześnie jest, aby wyciągać wnioski na temat jego gry.

– Nie ma co wyciągać teraz pochopnych wniosków. Do wszystkiego podchodzę bardzo spokojnie i pokornie. Mam jeszcze trochę mankamentów do wyeliminowania z mojej gry. Jeśli miałbym wskazać zawodnika, z którym idealnie się rozumiem, to na pewno jest nim Konstantin Vassiljev. To jest piłkarz przez duże „P”. Potrafi zagrać piłkę ‘na nos’, czego dzisiaj doświadczyłem. Jeżeli tylko on jest przy piłce, to warto startować w wolne rejony boiska, bo wtedy on automatycznie cię dostrzega i możesz za chwilę wyjść sam na sam z bramkarzem. Jest z kim pograć i uważam, że mamy duży potencjał ludzki w naszej drużynie, który w połączeniu z ciężką pracą z pewnością przyniesie pozytywne wyniki – zakończył Górski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00