AktualnościJuniorzy starsi dwukrotnie ograli Union Berlin

Juniorzy starsi dwukrotnie ograli Union Berlin

Bardzo dobrze wyprawę do Berlina będą wspominać juniorzy starsi Jagiellonii Białystok. Podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki dwukrotnie pokonali w meczach kontrolnych Union Berlin 2:1 oraz 5:1.

– Nie wynik jest tutaj najistotniejszy, ale fakt, że intensywność gry była na naprawdę wysokim poziomie – mówił o tych meczach trener Kulhawik. – Przeciwnicy zmusili nas do gry kombinacyjnej, a także bardzo uważnej gry w obronie, co z naszego punktu widzenia jest bardzo istotne, bo wiadomo, że w lidze rzadko kiedy jesteśmy zmuszeni do gry w defensywie, przez co ona trochę nam kulała. Zmierzyliśmy się z niemiecką solidnością, dlatego musieliśmy wspiąć się na nasz najwyższy poziom. Bardzo mnie cieszą indywidualne postawy Mateusza Ostaszewskiego, Huberta Gostomskiego, Michała Domańskiego, Pawła Olszewskiego czy choćby testowanego Patryka Klimali, który w drugim meczu strzelił dwie bramki. To jest napastnik, jakiego szukam, ponieważ jest bardzo agresywny w obronie i dużo dawał nam również w ataku.

Szkoleniowiec jagiellońskich juniorów w Berlinie miał do dyspozycji niemalże najsilniejszy zespół.

– Po rozmowach z trenerami Probierzem i Bayerem udało się skompletować niemal pełny zespół z poprzedniego sezonu. W Białymstoku zostali jedynie Dawid Polkowski i Patryk Niemczynowicz, a z nami pojechali między innymi Paweł Kaczmarczyk, Hubert Gostomski czy Paweł Olszewski. Mieliśmy też do dyspozycji Lukę Asatianiego, który zrobił na mnie naprawdę spore wrażenie. Grał bardzo solidnie w defensywie, a także w wyprowadzeniu piłki. Być może czasem próbował to robić zbyt ryzykownie, ale to nie jest wcale zła cecha, ponieważ nie boi się grać w piłkę i ten wyjazd może zaliczyć do udanych – opowiadał Kulhawik, który nie wyklucza kolejnych pojedynków z drużynami zza zachodniej granicy.

– Pozostawiliśmy po sobie niezłe wrażenie. Nie chcę mówić, że wypadliśmy bardzo dobrze, bo zawsze jest coś do poprawy, ale już teraz inne drużyny z Berlina pytają nas o to, czy możemy tam wrócić na kolejne gry kontrolne, bo nie spodziewali się z naszej strony tak solidnych rywali – podsumował trener półfinalistów minionego sezonu Centralnej Ligi Juniorów.

Union Berlin – Jagiellonia Białystok 1:2
Bramki dla Jagi: Ostaszewski, Ciborowski

Union Berlin – Jagiellonia Białystok 1:5
Bramki dla Jagi: Klimala (dwie), Domański, Ciborowski, Kaczmarczyk

Skład na sparingi w Berlinie:
Hubert Gostomski, Karol Greś, Bartosz Ciborowski, Paweł Olszewski, Rafał Kiczuk, Mateusz Maliszewski, Luka Asatiani, Marcin Pigiel, Olaf Niepokój (testowany zawodnik AP 21 Kraków), Artur Renkowski, Patryk Koncewicz, Jakub Tabor, Mateusz Ostaszewski, Mateusz Prolejko, Tomasz Zaręba, Michał Domański, Paweł Kaczmarczyk, Patryk Klimala (testowany zawodnik Lechii Dzierżoniów), Damian Toczydłowski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00