AktualnościBurliga: Mamy dobre wspomnienia z Poznania

Burliga: Mamy dobre wspomnienia z Poznania

        – Wydaje mi się, że w tych spotkaniach, które już za nami pokazaliśmy się naprawdę solidnie. Szczególnie dobrze wyglądaliśmy w meczu z Ruchem. Nie zadowalamy się tym jednak, ciężko pracujemy i chcemy naszą formę potwierdzić również w Poznaniu – mówi prawy obrońca Jagiellonii Białystok – Łukasz Burliga.

W meczu z Legią do pełni zadowolenia zabrakło dobrej pierwszej połowy i odrobiny szczęścia w drugiej połowie, kiedy Jagiellończycy byli zdecydowanie groźniejsi od gospodarzy. W meczu z Ruchem z kolei niektórzy zauważają, że naszym zabrakło nieco więcej determinacji do zdobycia kolejnych bramek, szczególnie w ostatnich dwóch kwadransach, kiedy grali z przewagą dwóch zawodników. Oba spotkania pokazały jednak, że nasi zawodnicy wyciągają stosowne wnioski, które systematycznie są wprowadzane w praktyce.

– Wiemy, że stać nas na jeszcze więcej. Po to trenujemy i przyswajamy uwagi trenerów, żeby z meczu na mecz stawać się jeszcze lepszym zespołem. Przed nami mecz z gatunku bardzo trudnych. Na pewno mamy dobre wspomnienia z Poznania z poprzedniej rundy. Na pewno chcielibyśmy do tego wrócić i ponownie zapunktować przy Bułgarskiej – przekonuje defensor Żółto-Czerwonych.

Przed naszym zespołem mecz z Lechem Poznań. Zdobywca Superpucharu Polski w lidze jednak nie zdążył jeszcze wystartować na miarę oczekiwań. Remis we Wrocławiu i porażka przy Bułgarskiej z Zagłębiem zdaniem naszego zawodnika mogą być jednak mylące.

– Dotychczasowe wyniki Lecha nie oddają w pełni jego gry. Remis we Wrocławiu i porażka z Zagłębiem mogą być trochę złudne. Na pewno będzie im mega zależało na tym, żeby po tych wynikach w końcu się przełamać. Moim zdaniem niewiele brakowało do tego, żeby już w meczu z Zagłębiem zdobyli komplet punktów, ale zabrakło im trochę szczęścia. To nam nie ułatwi zadania. Wydaje mi się jednak, że im dłużej będzie utrzymywał się niekorzystny dla nich wynik, tym łatwiej będzie nam się grało – analizuje Bury.

Z tego wynika, że kluczem do sukcesu będzie cierpliwość i umiejętne wybijanie z uderzenia miejscowych. – Cierpliwość to jedna kwestia, ale będziemy musieli być też konsekwentni. Musimy zagrać z podobnym, albo i większym zaangażowaniem jak zrobiliśmy to ostatnim razem. Wówczas bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się w defensywie. Dobrze wychodziliśmy do kontrataków. Do tego mieliśmy odrobione lekcje w kwestii stałych fragmentów gry. To wszystko pokazuje, że nie ma jednego czy dwóch czynników mogących przesądzić o wyniku spotkania. Jest ich znacznie więcej. Do zwycięstwa nad tak silną drużyną, jaką jest Lech, będziemy musieli spełnić więcej warunków – przekonuje Łukasz Burliga.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00