AktualnościWarmia Grajewo partnerem Jagiellonii

Warmia Grajewo partnerem Jagiellonii

Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok pozyskała nowego partnera. Umowę z naszym Klubem zawarła Akademia Piłkarska Warmii Grajewo.

Nie od dziś wiadomo, że Grajewo od lat silnie stoi za Jagiellonią. – Znam się osobiście z presem Kuleszą, co nieco ułatwiło nam nawiązanie współpracy, chociaż oczywiście nie osobiste względy miały decydujący wpływ. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że Jaga jest najlepszym klubem w Polsce północno-wschodniej. Poza tym w Grajewie mieszka wielu kibiców „Żółto-Czerwonych” z Białegostoku, którzy licznie stawiają się na meczach rozgrywanych przy Słonecznej. Jesteśmy dumni z tego, że możemy dopingować Jagiellończyków. My oczywiście znamy swoje miejsce w szeregu i cieszymy się, że Warmia stała się partnerem tak dużego klubu – mówi Janusz Szumowski z grajewskiego klubu.

Jakie są oczekiwania grajewian wobec zawartej umowy? – Chcemy, aby trenerzy naszych drużyn młodzieżowych zdobywali niezbędne doświadczenia dzięki wzmożonym kontaktom z Jagiellonią. My w 2013 roku utworzyliśmy akademię działającą bezpośrednio przy klubie Warmia Grajewo. Obecnie mamy cztery roczniki. Liczymy na udział w stażach oraz częste odwiedziny w Białymstoku. Wiemy, że Jaga jest postrzegana w Polsce jako klub stawiający na młodzież i kładąca akcent na dobrą pracę z wychowankami. Chcielibyśmy, aby dzięki tej współpracy nasz poziom wzrósł, chociaż i tak wygląda już nieźle. W ubiegłym sezonie, w którym Warmia grała w III lidze w pierwszym zespole mieliśmy aż 15 wychowanków. To bardzo dobry wynik – podkreśla Szumowski.

Czy Warmia będzie współpracować z innymi klubami, które przed nią zawarły umowę o współpracy z Jagiellonią? – Nie wykluczamy, że w przyszłości będziemy wymieniać się doświadczeniami również z pozostałymi klubami. Nas cieszy fakt, że nasi wychowankowie dzięki umowie z Jagą będą mieli zagwarantowaną obecność na meczach Ekstraklasy i będą mogli z bliska obejrzeć najlepszy futbol w wydaniu krajowym – zakończył Janusz Szumowski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00