AktualnościStabilizacja podstawą, czyli w prasie o Jadze

Stabilizacja podstawą, czyli w prasie o Jadze

Stabilizacja to grunt – tak wynika po lekturze wtorkowej prasówki, w której wszyscy przekonują jak duże znaczenie ma utrzymanie składu w kontekście Jagiellonii.

Przegląd Sportowy
Piechniak wypożyczony. – Napastnik Kacper Piechniak został wypożyczony do końca sezonu 2016/17 do drugoligowej Stali Stalowa Wola. 18-latek nie zadebiutował jeszcze w drużynie seniorów klubu.

Kurier Poranny
Romanczuk zostaje. – O zainteresowaniu klubów znad Bosforu 24-letnim Ukraińcem poinformował tuż po zakończeniu ostatniego, wygranego meczu z Lechem Poznań 2:0, sam trener Jagi Michał Probierz. Szkoleniowiec jednocześnie przyznał, że w tym okienku transferowym już żaden piłkarz nie opuści Białegostoku. A oferta za Romanczuka wcale taka niska nie była, bowiem Konyaspor był gotów wyłożyć 300 tys euro. – Rzeczywiście, coś tam do mnie dotarło, ale skoro włodarze klubu zdecydowali, że nikogo nie sprzedają, to mi nie pozostaje nic innego, jak skupić się tylko na jak najlepszej grze w Jagiellonii. Obecnie moja głowę zaprząta tylko to, żeby przekonać trenera do tego, by dalej na mnie stawiał i żebym wciąż grał w pierwszym składzie – dodaje Ukrainiec.

Gazeta Wyborcza
Stabilizacja służy Jagiellonii. – Życzę każdemu, żeby przy takiej przebudowie uplasował się na takiej pozycji i spokojnie utrzymał się w rozgrywkach – mówił trener Michał Probierz, który przed obecnym sezonem miał już komfortową sytuację. Był dobrze przepracowany okres przygotowawczy, jak również stabilizacja, jeżeli chodzi o kadrę. Zielone światło na transfer otrzymał jedynie Bartłomiej Drągowski. Gdy padały propozycje kupna innych zawodników, odpowiedź była jedna – nie. – Mnie już nie bawi ciągłe budowanie zespołu i wprowadzanie nowych zawodników. Teraz można wprowadzać nowe elementy, a nie tylko od nowa wszystkiego uczyć – stwierdził Michał Probierz. Stabilizacja procentuje na początku obecnego sezonu. Co prawda zdarzają się słabsze fragmenty spotkań (pierwsza połowa starcia z Legią, początek meczu z Lechem), ale wyniki są dobre. Zawodnicy pewne działania na boisku wykonują już w zasadzie z automatu, wyglądają też bardzo dobrze fizycznie. W kapitalnej wręcz formie jest Konstantin Vassiljev.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00