AktualnościWasiluk: Chcemy zbudować 'twierdzę Białystok’

Wasiluk: Chcemy zbudować 'twierdzę Białystok’

– Dwa ostatnie mecze Arki budzą jakiś respekt, ale też musimy znać swoją siłę. Gramy u siebie i bardzo bym chciał, abyśmy w tym sezonie zbudowali twierdzę Białystok, w której przeciwnicy będą mieli duży problem, aby zdobyć choćby punkt. Pierwszy krok ku temu zrobiliśmy bardzo mocny i oby teraz z Arką to potwierdzić – mówi przed piątkowym pojedynkiem z Arką Gdynia obrońca Jagiellonii – Marek Wasiluk.

– Myślimy tylko o każdym kolejnym meczu. To jest dla nas najważniejsze i tak do tego z tygodnia na tydzień podchodzimy. Tak było zarówno w poprzednim sezonie, jak i dwa sezony temu. Trzeba się skupiać na tym, żeby być w dobrej dyspozycji i w każdym spotkaniu walczyć o trzy punkty – dodaje wychowanek Żółto-Czerwonych.

Wasiluk wskakuje do jedenastki Jagi w miejsce kontuzjowanego Ivana Runje. – W taki sam sposób ja również straciłem miejsce w jedenastce. Takie jest życie sportowca. Wszyscy muszą być na to przygotowani. Półtora roku temu ja podobnie straciłem miejsce w składzie przez kontuzję, później walczyłem przez cały czas o skuteczny powrót i teraz chciałbym potwierdzić to, że zasługuję, aby grać w podstawowej jedenastce i zostać w niej na stałe – zaznaczał stoper Jagi, dla którego nieoczekiwane wejście z ławki rezerwowych w meczu z Lechem nie było kłopotliwe.

– Przy korzystnym wyniku zawsze jest jakaś presja na obrońcy, żeby tego nie zepsuć i nie przeszkodzić kolegom. Posiadam jednak jakieś doświadczenie w Ekstraklasie, gram tu na tyle długo, że to nie jest dla mnie żaden problem – tłumaczył Wasiluk, który przyznał, że Jaga w dobrym stylu rozpoczęła nowy sezon ligowy.

– Wymarzony początek to byłoby dziewięć punktów, ale myślę, że wszyscy jesteśmy zadowoleni z naszego dorobku. Mamy za sobą mecze z trudnymi rywalami, którzy w poprzednim sezonie grali w pierwszej ósemce, więc notujemy obiecujący początek. Oby tak dalej. Trzeba się już od tego odciąć i myśleć o kolejnym meczu – zakończył obrońca Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00