AktualnościIII liga: Beniaminek na początek

III liga: Beniaminek na początek

W niedzielę sezon 2016/17 III ligi rozpocznie drugi zespół Jagiellonii Białystok. Podopieczni Dariusza Bayera zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek – Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Tegoroczne rozgrywki III ligi będą się zdecydowanie różnić od poprzednich. Tym razem poszczególne grupy tej klasy rozgrywkowej zawierają drużyny nie z dwóch, a z czterech województw. Rezerwy Jagiellonii będą więc podróżować nie tylko po województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim, ale też mazowieckim oraz łódzkim, a i rywale będą zdecydowanie bardziej wymagający niż dotychczas.

Wszystko dlatego, że najsłabsze zespoły grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej zostają ‘wymienione’ na najsilniejsze ekipy z grupy łódzko-mazowieckiej. Dzięki temu nie zabraknie piłkarskich marek, bowiem Jagiellonia II zmierzy się między innymi z Widzewem Łódź, ŁKS Łódź oraz rezerwami Legii Warszawa.

Na początek jednak drużyna Dariusza Bayera dostaje beniaminka ligi – Ruch Wysokie Mazowieckie, który na pewno nie będzie miał łatwo z czwartoligowego poziomu z miejsca wskoczyć na poziom najlepszych drużyn wyższej klasy rozgrywkowej. W zeszłym sezonie Ruch do ostatniej kolejki walczył o awans z Turem Bielsk Podlaski, ostatecznie wyprzedzając swojego rywala o zaledwie dwa punkty.

Drugi zespół Jagiellonii w tym sezonie będzie wzmacniany nie tylko zawodnikami z pierwszej drużyny (choć w tym spotkaniu może ich nie być zbyt wielu ze względu na wtorkowy pojedynek Pucharu Polski z Cracovią), ale też z ekipy Centralnej Ligi Juniorów. Na co dzień z drużyną Dariusza Bayera trenują bowiem Mateusz Ostaszewski, Paweł Kaczmarczyk, Dawid Polkowski, Jakub Tabor, Marcin Pigiel, Patryk Koncewicz oraz Patryk Niemczynowicz. Cała siódemka będzie jednak dzielić swoją uwagę zarówno na rozgrywki III ligi, jak i CLJ, a występy w seniorach mają im pozwolić na zdobywanie sporego doświadczenia.

Niedzielne spotkanie 1. kolejki III ligi pomiędzy Ruchem Wysokie Mazowieckie a Jagiellonią II Białystok zostanie rozegrane na nowo zmodernizowanym Stadionie Miejskim w Wysokiem Mazowieckiem. Początek pojedynku o godzinie 17:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00