AktualnościProbierz: Jedziemy po awans

Probierz: Jedziemy po awans

– Trafiliśmy najgorzej jak mogliśmy. Cracovia to czwarty zespół poprzedniego sezonu Ekstraklasy, ale nie szukamy wymówek, zrobimy wszystko, żeby w Krakowie zapewnić sobie awans do kolejnej rundy – mówi przed meczem z Cracovią, trener Jagiellonii Białystok – Michał Probierz.

– Cracovia to bardzo wymagający i trudny rywal, szczególnie na własnym terenie. Teraz po wygranych derbach Krakowa z Wisłą na pewno dodatkowo nabrał pewności i wiary w siebie. Od początku sezonu, może prócz tej wpadki pucharowej, krakowianie prezentują się bardzo dobrze, dlatego przed nami bardzo trudny mecz – przekonuje szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

Mecz z Cracovią poprzedza kolejne spotkanie ligowe, w którym rywalem będzie drugi z tegorocznych beniaminków – Wisła Płock. Biorąc pod uwagę, że w piątek graliśmy z Arką, możemy spodziewać się roszad w składzie? – Nawet jeśli jakieś planujemy, to nie będę odkrywał kart przed wyjściem na najbliższy mecz. Ten wyjazd na pewno nieco krzyżuje nam plany w mikrocyklu przed kolejnym wyjazdem ligowym na mecz do Płocka. Tak czy inaczej, chcemy wygrać w obu najbliższych meczach, zrobimy wszystko, żeby dobrze przygotować zespół do rywalizacji w Pucharze Polski, by do Białegostoku wracać w dobrych nastrojach – tłumaczy Michał Probierz.

– To pierwszy krok do finału na Stadionie Narodowym. Wiadomo, że każdy chce zdobyć puchar, każdy jest zmotywowany. Poprzednim razem mieliśmy lepszy terminarz, a odpadliśmy już w drugiej rundzie, teraz terminarz jest mniej sprzyjający, ale zrobimy wszystko, żeby w Krakowie zapewnić sobie awans do kolejnej rudny – zapewnia trener Jagiellonii.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00