AktualnościWyścig po Puchar czas zacząć

Wyścig po Puchar czas zacząć

We wtorek piłkarze Jagiellonii rozpoczną zmagania w rozgrywkach o Puchar Polski. Podopieczni trenera Michała Probierza zmierzą się na wyjeździe z Cracovią. Początek potyczki pod Wawelem zaplanowano na godzinę 20:30.

Przed wyjazdem do Krakowa trener Probierz zmagał się z kilkoma problemami zdrowotnymi. Niezdolni do gry są Ivan Runje i Piotr Tomasik. Obaj zmagają się z kontuzjami. Chorwat pozostaje niedysponowany od wyjazdowej potyczki z Lechem Poznań, natomiast „Tomas” zmaga się z urazem po spotkaniu z Arką Gdynia.

Jagiellończycy efektownie rozpoczęli zmagania ligowe. Zespół Michała Probierza po 4. kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Teraz drużyna z Białegostoku chce potwierdzić niezłą dyspozycję również w rozgrywkach o Puchar Polski. W poprzednich edycjach Jagiellończycy przechodzili II rundę, więc i tym razem nasza drużyna liczy na podtrzymanie korzystnej serii.

Po spotkaniu z Arką Gdynia trener Michał Probierz zapowiedział, że przeciwko Cracovii da szansę tym, którzy w tym sezonie grali rzadziej. Po letnich transferach do białostockiego klubu w „Żółto-Czerwonych” szeregach pojawiła się spora rywalizacja. Teraz przed szansą staną inni, którzy chcą udowodnić trenerom, że warto na nich stawiać.

W ostatnich dwóch sezonach mecze między Cracovią i Jagiellonią były bardzo zacięte. Od 2014 roku Jaga przegrała i wygrała po razie, a na koncie ma również trzy remisy. W spotkaniach tych dwóch drużyn padały piękne gole, walka do końca o punkty.

Cracovia ubiegły sezon zakończyła na 4. miejscu w tabeli. Bieżący sezon rozpoczęła sensacyjną porażką ze Szkendiją w Lidze Europy, ale później „Pasy” zaczęły punktować. W piątek ekipa trenera Zielińskiego pokonała w derbach Krakowa Wisłę 2:1.

Jakim rezultatem zakończy się mecz Jagiellonii z Cracovią? Jagiellonia.pl przeprowadzi relację live z tego wydarzenia. Startujemy o godzinie 20:30.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00