AktualnościGostomski: To był wartościowy turniej

Gostomski: To był wartościowy turniej

Przez ostatnie dni piłkarze Jagiellonii – Paweł Olszewski oraz Hubert Gostomski uczestniczyli z reprezentacją Polski U-19 w towarzyskim turnieju w Japonii. Swoimi wrażeniami z pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni podzielił się z jagiellonia.pl „Gostek”.

Nasz bramkarz wystąpił w dwóch spotkaniach, obu wygranych przez „Biało-Czerwonych”. – Cieszę się, że otrzymałem powołanie na ten turniej. Mogłem skonfrontować swoje umiejętności z drużynami prezentującymi inną kulturę gry. Chociaż komuś piłkarska Japonia może wydawać się dość egzotyczna, to drużyny uczestniczące w tej imprezie prezentowały naprawdę dobry styl, a spotkania stały na wysokim poziomie. Japończycy udowodnili, że są nieźle przygotowani nie tylko pod względem technicznym, ale również taktycznym – wyjaśnia golkiper.

Hubert jest również pod wrażeniem Japonii jako kraju. – To piekny kraj, szkoda, że tak bardzo oddalony od nas. Dużym przeżyciem była dla nas wizyta w muzeum w Hiroszimie oraz złożeniu wieńców pod pomnikiem upamiętniającym ofiary wybuchu bomby atomowej – wspomina Gostomski.

Teraz Gostomski wraca do Polski, gdzie w Jagiellonii czeka go udział w spotkaniach ligowych. – Czas zgrupowania za mną, teraz wracam do treningów w Jagiellonii. Mamy w tym sezonie o co walczyć, na horyzoncie są rozgrywki w CLJ oraz rezerwach. Podczas zajęć dam z siebie wszystko, aby trenerzy na mnie stawiali – zapowiada 18-letni bramkarz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00