AktualnościCLJ: Żółto-Czerwoni trafili w dziesiątkę

CLJ: Żółto-Czerwoni trafili w dziesiątkę

Juniorzy starsi Jagiellonii od pewnego zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki pokonali na własnym boisku Neptuna Końskie 10:0.

Z tygodniowym opóźnieniem półfinaliści ubiegłorocznej edycji CLJ weszli w nowe rozgrywki. Ze względu na przełożenie pojedynku z ŁKS Łódź, młodzi Żółto-Czerwoni startowali od starcia z beniaminkiem ligi Neptunem Końskie, który w czerwcowych barażach okazał się lepszy od Wigier Suwałki.

Mecz rozgrywany na boisku bocznym w Białymstoku rozpoczął się świetnie dla naszej drużyny, bowiem już w trzeciej minucie spotkania wynik otworzył Mateusz Prolejko. Jagiellończycy szli za ciosem i nie minęło 25 minut tego pojedynku, a prowadzili już różnicą pięciu goli. Najpierw dwie akcje zespołowe bardzo skutecznie wykończył nowy napastnik Jagi – Patryk Klimala, następnie dobrze rozegrany rzut wolny przyniósł bramkę Marcina Pigla, aż wreszcie bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Bartosz Ciborowski.

Do przerwy podopieczni trenerów Kulhawika i Grzybki prowadzili jeszcze wyżej, jako że w 36. minucie spotkania sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Patryk Klimala, który jeszcze w pierwszej połowie swojego debiutu w żółto-czerwonych barwach skompletował swojego hattricka.

W drugiej części gry obraz gry nie ulegał zmianie, choć i goście pojedynczymi akcjami starali się strzelić gola honorowego. Po błędach białostockiej obrony rywale byli dwukrotnie sam na sam z Karolem Gresiem, ale ani razu nie potrafili pokonać bramkarza Jagi. W 53. minucie na 7:0 wynik podwyższył Michał Domański, który na spółkę z obrońcą Neptuna sfinalizował jedno z wielu ostrych dośrodkowań w pole bramkowe przeciwnika.

Z racji bardzo wysokiego wyniku trener Tomasz Kulhawik miał okazję do przetestowania dwóch zawodników z rocznika 2000 – Mateusza Nikołajuka oraz Jana Zysika, którzy w drugiej połowie pojawili się na placu gry.

Na kolejne gole trzeba było czekać do ostatnich dziesięciu minut gry. Najpierw dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Damian Toczydłowski, który strzałami z bliska pokonywał bramkarza przeciwnika, a wynik na dwucyfrowy ustalił Patryk Klimala, strzelając swoją czwartą bramkę w meczu, wykańczając efektowną akcję lewą stroną boiska Jana Zysika.

Teraz przed naszymi juniorami dwa mecze wyjazdowe. Już w środę rozegrają oni zaległe spotkanie w Łodzi z ŁKS, a w sobotę w Krakowie ich rywalem będzie kolejny z tegorocznych beniaminków – Progres.

Centralna Liga Juniorów, 2. kolejka:
Jagiellonia Białystok – Neptun Końskie 10:0 (6:0)

Bramki: Prolejko 3’, Klimala 8’, 13’, 36’, 84’, Pigiel 19’, Ciborowski 25’, Domański 53’, Toczydłowski 80’, 82’.

Jagiellonia: Greś – Ciborowski, Kiczuk, Maliszewski (46’ Niemczynowicz), Pigiel (70’ Zysik) – Renkowski, Tabor – Domański, Ostaszewski (46’ Toczydłowski), Prolejko (62’ Nikołajuk) – Klimala.