AktualnościProbierz: Wisła jest bardzo groźna przy stałych fragmentach gry

Probierz: Wisła jest bardzo groźna przy stałych fragmentach gry

– W Płocku czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Imponuje to, jakie nasi rywale zainwestowali środki w swój zespół, bo nie każdy klub stać na ściągnięcie Siergieja Kriwca, Dominika Furmana czy innych zawodników, których sprowadzili z zagranicy. Wiemy, że jest to bardzo dobrze poukładany zespół – mówi przed spotkaniem z Wisłą Płock szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, Michał Probierz.

Trener Żółto-Czerwonych jest zdania, że poniedziałkowy rywal Jagi to kolejny dobry przykład na to, że spore zaufanie prezesów klubu do trenera może przynosić bardzo dobre skutki.

– Widać, że Marcin Kaczmarek ma grupę ludzi, która prezentuje się bardzo solidnie. Fajnie, że są trenerzy, których wspierają prezesi, tak jak ja mam wsparcie w zarządzie i właścicielach. Podobnie jest w przypadku Marcina i to jest bardzo istotne, żeby to działało właśnie w taki sposób. Przed poniedziałkowym meczem mamy swój plan, ale też mamy swoje problemy. Musimy sobie z nimi radzić. Chcemy pojechać do Płocka, zagrać tam bardzo dobre spotkanie i wygrać. Niemniej jednak doceniamy rywali, wiedząc że są bardzo groźni przy stałych fragmentach gry. To bardzo solidny zespół w tym aspekcie i musimy temu zaradzić – tłumaczył Probierz, który raz jeszcze podkreślał, jak dużą wagę przykłada do panującej w jego zespole rywalizacji o miejsce w składzie.

– To jest bardzo ważne. Trzeba pamiętać, że osiągamy dobre wyniki również dzięki tym, którzy grają mniej. Nie zawsze są z tego powodu szczęśliwi, to zrozumiałe, ale oni są profesjonalistami i wiedzą, co muszą w swojej grze poprawić. Zwracamy im uwagę na poszczególne elementy, a później tylko od nich zależy to, kto występuje na boisku. Rywalizacja jest spora. Na treningach niektórzy czasem grają w jednej drużynie, czasem w drugiej, żeby zdawali sobie z tego sprawę. Na Zachodzie jest to normalne, a tutaj czasem jest problem, bo jeden czy drugi zawodnik zaczyna płakać w mediach, że jest bardzo ciężko i lepiej mu odejść tam, gdzie będzie grał. Prawda jest taka, że często ci piłkarze nie mają po co na Zachód wyjeżdżać. Zawsze im powtarzam, aby byli cierpliwi i pracowali nad sobą, bo to jest dla nich najistotniejsze – opowiadał trener Jagiellonii.

Jakie zestawienie Żółto-Czerwonych zobaczymy w poniedziałek na murawie stadionu w Płocku? W tej kwestii opiekun naszej drużyny nie chciał uchylić rąbka tajemnicy. – Zobaczymy, jaki skład uda nam się wystawić. Cieszymy się, że mamy bardzo wielu zawodników do naszej dyspozycji – zakończył Probierz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00