AktualnościFrankowski w Jadze do 2020 roku!

Frankowski w Jadze do 2020 roku!

21-letni skrzydłowy Przemysław Frankowski przedłużył w środę swój kontrakt z Jagiellonią Białystok. Na bazie nowej umowy młodzieżowy reprezentant Polski będzie reprezentował barwy naszego klubu do 30 czerwca 2020 roku.

Frankowski do Jagiellonii trafił w sierpniu 2014 roku na zasadzie transferu definitywnego z Lechii Gdańsk. Od tego czasu wystąpił w żółto-czerwonej koszulce w 72 meczach oficjalnych, w których strzelił 13 goli. Miał swój udział w osiągnięciu największego ligowego sukcesu w historii Jagiellonii, jakim było zajęcie trzeciego miejsca na koniec sezonu 2014/15 Ekstraklasy, a także występował w barwach Jagi w europejskich pucharach, notując pamiętnego hattricka w meczu Ligi Europy z litewską Kruoją Pokroje (8:0).

– Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować swoją karierę w Jagiellonii. Nowy kontrakt jest dla mnie wyrazem zaufania ze strony zarządu, jak i sztabu szkoleniowego. Po ostatnim słabszym sezonie w naszym wykonaniu, zarówno ja, jak i cała drużyna, mamy wiele do udowodnienia. Wierzę, że w tych rozgrywkach pokażemy, na co nas naprawdę stać – powiedział po podpisaniu umowy utalentowany pomocnik Żółto-Czerwonych.

Popularny „Franek”, pomimo młodego wieku, ma na swoim koncie już 106 meczów w Ekstraklasie. Jego debiut nastąpił jeszcze w barwach Lechii, której jest wychowankiem, w meczu… z Jagiellonią Białystok w kwietniu 2013 roku, który przypadł na dwa dni po jego osiemnastych urodzinach.

21-letni skrzydłowy od półtora roku jest podstawowym zawodnikiem drużyny Michała Probierza. Jego dotychczasowa umowa z naszym klubem wygasała z końcem obecnego sezonu. Frankowski pełni też ważną rolę w młodzieżowej reprezentacji Polski prowadzonej przez Marcina Dornę, która przygotowuje się do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w naszym kraju. Nowa, czteroletnia umowa wiąże „Franka” z Jagiellonią do czerwca 2020 roku.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00