AktualnościIII liga: Bolesna porażka w Morągu

III liga: Bolesna porażka w Morągu

Nie tak wyobrażali sobie mecz 4. kolejki III ligi piłkarze drugiego zespołu Jagiellonii Białystok. Podopieczni Dariusza Bayera przegrali wysoko w Morągu z miejscowym Huraganem aż 0:3.

Pierwsza porażka trzecioligowych rezerw Jagi w nowym sezonie jest o tyle zaskakująca, że do Morąga pojechało wielu zawodników pierwszej drużyny Żółto-Czerwonych. Oprócz Krzysztofa Karpieszuka i Emila Łupińskiego byli to Maciej Górski, Przemysław Mystkowski, Damian Szymański, Jacek Góralski, Jonatan Straus, Łukasz Sołowiej, Paweł Olszewski oraz Damian Węglarz.

Mimo bardzo silnego składu jak na warunki III ligi, Żółto-Czerwoni nie byli w stanie się dostosować do twardej gry piłkarzy Huragana, którzy grając długą piłką na swoich rosłych napastników stwarzali sporo zagrożenia pod bramką Damiana Węglarza.

Pierwsza bramka padła na sześć minut przed końcem pierwszej połowy, gdy po stracie Jacka Góralskiego i podaniu Pawła Galika do siatki trafił Piotr Karłowicz. Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę gospodarze podwyższyli na 2:0. Tym razem dobrze rozegrany aut przyniósł ładną akcję zespołową Huragana, którą wykończył Radosław Lenart.

Ten, kto myślał, że taki wynik przed drugą połową podziała na Jagiellończyków jak zimny prysznic, tym razem się przeliczył. Druga część spotkania nie tylko nie przyniosła odrabiania strat, ale wręcz trzecią bramkę dla piłkarzy z Morąga. Stały fragment gry dla Huragana w 64. minucie spotkania przyniósł trafienie Pawła Galika.

Żółto-Czerwoni przegrali w Morągu z Huraganem 0:3 i spadli na jedenaste miejsce w tabeli. W sobotę podopieczni Dariusza Bayera zmierzą się na własnym boisku z MKS Ełk. Początek spotkania na boisku bocznym Stadionu Miejskiego o godzinie 17:00.

4. kolejka III ligi:
Huragan Morąg – Jagiellonia II Białystok 3:0 (2:0)

Bramki: Karłowicz 39’, Lenart 43’, Galik 64’

Huragan: Lawrenc, Koprucki, Podhorodecki, Przybylski, Szawara, Mlonek (88’ Witkowski), Sierzputowski (71’ Chiliński), Galik, Zajączkowski, Karłowicz (86’ Kuśnierz), Lenart (47’ Czorniej).

Jagiellonia II: Węglarz – Olszewski, Sołowiej, Radecki, Straus – Łupiński, Góralski, Mystkowski, Szymański, Giełażyn (70’ Gajko) – Górski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00