AktualnościWrócić na właściwe tory

Wrócić na właściwe tory

W sobotę piłkarze Jagiellonii rozegrają kolejny mecz w Lotto Ekstraklasie. Zespół Michała Probierza zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.

Przed starciem z ekipą z Lubelszczyzny trener Michał Probierz ma kilka znaków zapytania. Niewiadomą pozostaje dyspozycja Ivana Runje, Gutiego oraz Karola Świderskiego, którzy pauzowali z powodu kontuzji w meczu z Lechią. W pełni zdrowy jest Kosta Vassiljev, który doznał urazu w Płocku, ale już zagrał przeciwko gdańszczanom.

Jagiellonia po znakomitym rozpoczęciu sezonu przegrała dwa kolejne mecze. „Żółto-Czerwoni” ponieśli dwie minimalne porażki z Wisłą Płock i Lechią Gdańsk. O ile potyczka z beniaminkiem nie była najlepszą w naszym wykonaniu, to już w starciu z „Biało-Zielonymi” Jagiellończykom ewidentnie brakowało szczęścia, podczas gdy rywale oddali jeden strzał i odnieśli zwycięstwo. Wydaje się, że w ostatnich dwóch spotkaniach w jagiellońskich szeregach najbardziej szwankowała ofensywa. Drużynie brakowało skuteczności w kluczowych momentach. Czas, aby nasi zawodnicy wrócili na właściwe tory i potrafili nawiązać do występów z pierwszych czterech kolejek bieżącego sezonu.

Pomimo dwóch porażek Jagiellonia nadal utrzymuje się w czołówce stawki. „Żółto-Czerwoni” zajmują obecnie 4. lokatę i tracą tylko trzy „oczka” do lidera z Gdańska. W pierwszych spotkaniach duet Vassiljev – Cernych strzelił łącznie osiem goli. W przeszłości gwiazdą ekipy z Łęcznej był właśnie Fedor, który miał duży wkład w utrzymanie zespołu z Lubelszczyzny w elicie w sezonie 2014/15. Tymczasem w Górniku nie brakuje jagiellońskich akcentów, a są nimi m.in. Łukasz Bogusławski, Dariusz Jarecki, Piotr Grzelczak, Łukasz Tymiński, a także prezes Artur Kapelko.

Górnik po słabszym początku sezonu pokazał, że u siebie może być groźny dla każdego. Łęcznianie nieznacznie ulegli Lechii Gdańsk oraz pokonali Legię Warszawa. W zespole z Lubelszczyzny nie brakuje znanych ligowców, m.in. wspomnianego Grzelczaka oraz znanego z występów w Lechu Poznań Vojo Ubiparipa. Od tego sezonu Górnik swoje mecze rozgrywa na stadionie w Lublinie, który może pomieścić ponad 15 tysięcy widzów.

Jakim wynikiem zakończy się sobotnia potyczka? Jagiellonia.pl przeprowadzi relację live z tego wydarzenia. Pierwszy gwizdek sędziego Bartosza Frankowskiego z Torunia zaplanowano na godzinę 18:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00