AktualnościO podsumowaniach, czyli w prasie o Jadze

O podsumowaniach, czyli w prasie o Jadze

Czas przerwy reprezentacyjnej to okazja do wszelkiej maści podsumowań. Trener Michał Probierz mówi o inauguracji sezonu, jest również relacja z juniorów oraz powrót do meczu z Górnikiem.

Gazeta Wyborcza
Juniorzy Jagi gromią rywala. – Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok pokonali Resovię Rzeszów 5:0 w meczu 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. (…) Juniorzy starsi Jagiellonii zrównali się punktami z prowadzącymi w tabeli zespołami Korony Kielce i Progresu Kraków. Kolejne spotkanie piłkarze Tomasza Kulhawika rozegrają za tydzień, gdy zmierzą się w Lublinie z miejscowym Motorem.

Kurier Poranny
Trener Probierz ocenia początek sezonu. – Miejsca lepszego zajmować już nie możemy, ale punktów mogliśmy mieć więcej. Żałuję szczególnie przegranych meczów w Płocku z Wisłą i u siebie z Lechią Gdańsk. W Płocku przegraliśmy mentalnie, bo nie byliśmy zespołem gorszym i powinniśmy przynajmniej zremisować. A z Lechią zabrakło nam boiskowego cwaniactwa i przede wszystkim skuteczności. Oby tych pogubionych oczek nie zabrakło nam w końcowym rozrachunku. (…) Chcę, by ławka rezerwowych wywierała większy nacisk na piłkarzy podstawowego składu, by była większa konkurencja. A ostatnio jest z tym różnie. (…) Nie będzie tak, że ktoś z pierwszej ligi podpisuje kontrakt z Jagiellonią i uważa, że należy mu się miejsce w składzie. Na wszystko trzeba zapracować.

Gazeta Współczesna
Jeszcze o meczu – Po rozegranym w Lublinie spotkaniu możemy tylko szukać pozytywów. Białostoczanie znowu zaprezentowali skuteczny futbol, a moc ofensywną wzmocnił Dmytro Chomczenowski, pokazując, że w piłkę grać potrafi. Pierwsze mecze Ukraińca były delikatnie rzecz ujmując przeciętne, ale trener Michał Probierz ani przez chwilę nie wątpił, że Chomczenowski może podnieść jakość w grze drużyny. Cieszy też, że do jedenastki wrócili Ivan Runje i Guti. Wprawdzie ich zastępcy w poprzednich meczach – Marek Wasiluk oraz Dawid Szymonowicz nie wypadli źle, ale z Chorwatem i Brazylijczykiem na środku obrony Jagiellonia czuje się pewniej.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00