AktualnościIII liga: Blamaż w Nowym Mieście Lubawskim

III liga: Blamaż w Nowym Mieście Lubawskim

Piłkarze drugiego zespołu Jagiellonii Białystok przegrali na wyjeździe z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 0:6 w meczu 6. kolejki III ligi.

Jako że na zgrupowania swoich reprezentacji udało się ośmiu Jagiellończyków, mecz z liderem III ligi dla kilku zawodników pierwszego zespołu miało być okazją na zachowanie rytmu meczowego. Do Nowego Miasta Lubawskiego pojechało więc aż ośmiu zawodników z pierwszej drużyny – Maciej Górski, Karol Mackiewicz, Dmytro Chomczenowski, Damian Szymański, Jacek Góralski, Marek Wasiluk, Dawid Szymonowicz oraz Krzysztof Karpieszuk.

Tego, co zdarzyło się na boisku Finishparkietu Drwęcy, chyba nikt nie mógł się spodziewać. Nawet po wstydliwej porażce w Morągu z Huraganem, gdzie również trener Dariusz Bayer otrzymał pokaźne „posiłki” z pierwszej drużyny. Już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po trafieniach Michała Pietronia i Kamila Jackiewicza, ale te 45 minut nie okazały się wypadkiem przy pracy, lecz zapowiedzią prawdziwego pogromu, do którego doszło w drugiej połowie.

Najpierw swojego drugiego gola strzelił Jackiewicz, a w ostatnich 20 minutach gry wynik poprawili Damian Kostkowski oraz dwukrotnie były zawodnik Jagi – Michał Twardowski. Ostatecznie Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie upokorzył rezerwy Jagiellonii aż 6:0. Kolejny mecz Żółto-Czerwoni rozegrają w niedzielę 11 września, kiedy to zmierzą się na własnym boisku z Sokołem Ostróda.