AktualnościVassiljev: Wszystko to robimy dla naszych kibiców

Vassiljev: Wszystko to robimy dla naszych kibiców

– Dobrze, że wszystko skończyło tak, jak tego chcieliśmy. To był bardzo ciężki mecz. Powinniśmy podziękować naszym kibicom, którzy dziś byli na stadionie, bo do końca byli z nami – mówił po meczu z Wisłą Kraków autor jednej z bramek dla Jagiellonii – Konstantin Vassiljev.

– To nie był łatwy mecz. Mieliśmy dużo okazji, żeby skończyć to wszystko wcześniej, ale ułożyło to się inaczej. Wisła jest bardzo dobrym przeciwnikiem. Straciliśmy gola na 2:1 i było zdecydowanie zbyt dużo nerwów jeszcze w tym meczu. Niestrzelony karny, interwencja Mariana Kelemena… Ogólnie uważam, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo, ale było ono bardzo ciężko wywalczone. Najważniejsze są jednak trzy punkty – komentował niedzielne spotkanie doświadczony Estończyk.

Vassiljev zgodził się, że Żółto-Czerwoni mogli wcześniej przesądzić o swoim zwycięstwie i uniknąć nerwowej końcówki, jaka miała miejsce. – Mieliśmy sporo okazji zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Nie potrafiliśmy ich wykorzystać, ale najważniejsze jest to, że ostatecznie wygraliśmy. Na pewno możemy mieć do siebie o to pretensje, ale zaangażowanie i walka były na bardzo dobrym poziomie – tłumaczył Kostia.

Reprezentant Estonii był bardzo zadowolony z wysokiej frekwencji na stadionie przy Słonecznej. – Wszystko to, co robimy na boisku, jest dla ludzi, którzy przychodzą na stadion. Nie robimy tego dla siebie, więc to bardzo cieszy, gdy na mecz przychodzi 18 tysięcy ludzi i mogą oni wracać do domu w dobrych nastrojach – zaznaczał.

Teraz przed Jagiellonią trzy kolejne spotkania poza Białymstokiem. W lidze Żółto-Czerwoni zmierzą się we Wrocławiu ze Śląskiem oraz w Kielcach z Koroną, natomiast w Pucharze Polski ich rywalem będzie Pogoń Szczecin.

– Czeka nas ciężka seria meczów wyjazdowych. Nie patrzymy jeszcze teraz zbyt często na tabelę, przed nami jeszcze wiele spotkań. Najważniejsze jest zdobywać punkty i jak najwcześniej zapewnić sobie pierwszą ósemkę. Oczywiście cieszymy się, że jesteśmy wysoko w tabeli, bo to duża motywacja zarówno dla nas, jak i dla kibiców, którzy w dużej liczbie przybyli na stadion i wierzę, że w kolejnych meczach również będą z nami – mówił Vassiljev, który wierzy w jak najszybszy powrót do gry kontuzjowanego Fiodora Cernycha. Z drugiej strony, zdaniem Estończyka, w drużynie są zawodnicy, którzy mogą godnie zastąpić Litwina.

– Tak to się zdarza w piłce, ale mamy zawodników, którzy mogą wejść na boisko i pokazać, że nie są oni przypadkowo w tym zespole. Myślę, że Karol Świderski i Maciek Górski to dzisiaj pokazali. Mam jednak nadzieję, że Fiodor jak najszybciej wróci do zespołu i ta rywalizacja będzie na wysokim poziomie – zakończył pomocnik Jagi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00