AktualnościGóralski: Trzeba zatrzymać Sekula

Góralski: Trzeba zatrzymać Sekula

– W trzech ostatnich spotkaniach zdobyliśmy dziewięć punktów i straciliśmy tylko jedną bramkę. Czekamy teraz na niedzielny mecz z Koroną, w którym również chcemy pokusić się o komplet punktów. Musimy przede wszystkim uważać na Łukasza Sekulskiego, żeby nie strzelił nam gola w tym pojedynku – mówi przed spotkaniem z Koroną Kielce pomocnik Jagi, Jacek Góralski.

„Góral” z „Sekulem” znają się jeszcze ze wspólnej gry w Wiśle Płock. Teraz Sekulski reprezentuje barwy Korony, a obaj zawodnicy mieli okazję zamienić ze sobą kilka słów przed niedzielnym pojedynkiem.

– W środę miałem okazję z nim krótko porozmawiać, jako że miałem urodziny i Łukasz do mnie zadzwonił z życzeniami. Mówił, że chce przeciwko nam zagrać, ale zrobimy wszystko, aby nam nic nie strzelił. Łukasz to jest bardzo dobry zawodnik, ale przypominam, że wciąż wiąże go kontrakt z Jagiellonią i mam nadzieję, że nie będzie chciał w tym meczu strzelić nam gola (śmiech) – żartował Góralski.

Jakie są najgroźniejsze atuty kielczan? – Korona jest bardzo groźna przy stałych fragmentach gry. Ponadto drużyna ta lubi się cofnąć i czekać na kontrę. Przede wszystkim na te elementy będziemy musieli zwrócić uwagę w niedzielnym spotkaniu – tłumaczył środkowy pomocnik Jagi.

W ostatnich dniach okna transferowego Koronę Kielce wzmocniło dwóch bardzo ciekawych ofensywnych zawodników z Hiszpanii. Miguel Palanca miał bowiem okazję grać w barwach Realu Madryt w El Clasico z Barceloną, a Dani Abalo występował w Lidze Mistrzów jako zawodnik Ludogorca Razgrad.

– Palancę widziałem w meczu z Lechem Poznań, gdy wszedł na boisko z ławki rezerwowych i szybko strzelił gola. To z pewnością groźny zawodnik, na którego trzeba będzie uważać – przyznał „Góral”.

Co trzeba zrobić, aby z Kielc wywieźć w niedzielę trzy punkty? – Musimy wyjść na boisko, skupić się na sobie i na naszej grze, zagrać podobnie, jak we Wrocławiu, i wtedy na pewno wygramy ten mecz – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00