AktualnościIII liga: Rezerwy przegrywają po bramkach w końcówce

III liga: Rezerwy przegrywają po bramkach w końcówce

Rezerwy Jagiellonii przegrały ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:2 w meczu 9. kolejki III ligi rozegranym w Wysokiem Mazowieckiem. Oba gole goście strzelili w ostatnich minutach spotkania.

W pierwszej połowie tego spotkania nie działo się zbyt wiele. Wprawdzie to goście mieli inicjatywę i starali się konstruować akcje w ataku pozycyjnym, to nie przekładało się na sytuacje bramkowe. Tak naprawdę piłkarze Przemysława Cecherza tylko dwukrotnie byli blisko strzelenia bramki. Najpierw, w 20. minucie, po rzucie rożnym Jagiellończycy musieli wybijać piłkę z linii bramkowej, a w ostatniej akcji pierwszej części gry futbolówka nawet wpadła do bramki Krzysztofa Karpieszuka, ale prowadzący to spotkanie arbiter dopatrzył się spalonego i gola nie uznał.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków Świtu. Najpierw jeden z rywali już szykował się do wyjścia sam na sam z Karpieszukiem, ale został zatrzymany bardzo dobrym wślizgiem przez Emila Łupińskiego, a kilka minut później minimalnie obok bramki zza pola karnego uderzył Dawid Jabłoński.

Później ten mecz się uspokoił i wyrównał, a oba zespoły miały spore problemy ze sforsowaniem defensywy swojego rywala. Akcje Jagiellonii II starał się napędzać Kacper Falon, który wrócił do gry po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją i w przerwie zastąpił Pawła Olszewskiego.

W końcówce decydujące ciosy zadawali jednak przyjezdni. W 85. minucie, po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Przemysława Przysowy skutecznym strzałem z kilku metrów popisał się Adam Radwański, zapewniając Świtowi cenne prowadzenie. Pięć minut później prosty błąd na własnej połowie popełnił Paweł Kaczmarczyk, przez co sam na sam z Krzysztofem Karpieszukiem wyszedł Bartłomiej Stryjek i precyzyjnym uderzeniem w długi róg ustalił wynik pojedynku na 0:2.

Zawodnicy Dariusza Bayera przegrali ze Świtem, doznając pierwszej porażki w roli gospodarza w sezonie 2016/17. W następnej kolejce Jagiellończycy zagrają na wyjeździe z Motorem Lubawa.