AktualnościKurdziel: Mecz pucharowy rządzi się swoimi prawami

Kurdziel: Mecz pucharowy rządzi się swoimi prawami

– Jesteśmy przygotowani do meczu z Pogonią. Odnieśliśmy zwycięstwo w ostatnim spotkaniu ligowym i będziemy mogli wybierać skład spośród tych samych dziewiętnastu piłkarzy, których zabraliśmy do Kielc. Jeśli podejmiemy dobre wybory, to nie będzie trzeba się martwić o rezultat – mówił przed spotkaniem z Pogonią Szczecin trener bramkarzy Jagiellonii Białystok, Grzegorz Kurdziel.

– Mecz pucharowy rządzi się swoimi prawami. Jeden mecz decyduje o tym, czy awansujemy do ćwierćfinału. Na tym etapie nie będziemy mieli okazji do rewanżu i o tym trzeba pamiętać. Wszystkie zespoły Ekstraklasy znają się bardzo dobrze, dlatego zazwyczaj liczy się dyspozycja dnia. Wierzymy, że w naszym przypadku będzie ona na tyle dobra, że wrócimy do Białegostoku z awansem do kolejnej rundy – dodawał opiekun naszych golkiperów.

Czy zdaniem trenera zawodnikiem Pogoni, na którego najbardziej trzeba będzie w środowy wieczór uważać, jest były reprezentant Polski Rafał Murawski?

– Rafał Murawski jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Wszyscy, którzy oglądają mecze Pogoni, wiedzą, że jest to wyróżniający się piłkarz tej drużyny, nie tylko jeśli chodzi o doświadczenie, ale też umiejętności piłkarskie. Obok niego będzie jednak dziesięciu innych piłkarzy, więc musimy się skupić na całym zespole rywali, ale przede wszystkim sami musimy zaprezentować się z dobrej strony i wygrać ten mecz – tłumaczył trener Kurdziel, który nie przywiązuje wielkiej wagi do aktualnej drabinki Pucharu Polski.

– Rzeczy, na które nie mamy wpływu, nie mogą zmieniać naszego podejścia. My znaliśmy swoją część drabinki i przygotowujemy się tylko na następnego przeciwnika, bo w pucharach nie da się niczego przewidzieć – zakończył.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00