AktualnościCLJ: Mecz o dużą stawkę w Łodzi

CLJ: Mecz o dużą stawkę w Łodzi

Przed juniorami starszymi Jagiellonii Białystok zakończenie serii ciężkich wyjazdów w Centralnej Lidze Juniorów. W najbliższą sobotę piłkarze Tomasza Kulhawika i Piotra Grzybki zmierzą się w Łodzi z wiceliderem ligowej tabeli – UKS SMS Łódź, a tydzień później zagrają w Kielcach z tamtejszą Koroną.

Ligowy terminarz Żółto-Czerwonych ułożył się na tyle ciekawie, że po dziesięciu rozegranych meczach będą oni mieli za sobą niemal wszystkie najtrudniejsze mecze wyjazdowe w sezonie. Juniorzy Jagi w ten weekend jadą do Łodzi, a za tydzień do Kielc, a po tych spotkaniach przeszłością będą już wyjazdy do pięciu z sześciu najwyżej obecnie sklasyfikowanych rywali (Progres, UKS SMS, Legia, Motor, Korona).

Aktualnie młodzi Jagiellończycy zajmują w ligowej tabeli czwarte miejsce ze stratą czterech punktów do czołowej dwójki. To oznacza, że muszą oni zażarcie walczyć, aby po wspomnianych dwóch wyjazdach tracić do czołówki jak najmniej punktów. W związku z tym, Żółto-Czerwoni muszą zrobić wszystko, aby osiągnąć w sobotę w Łodzi korzystny wynik. O to łatwo nie będzie, bo drużyna trenerów Kulhawika i Grzybki ma ostatnio spore problemy kadrowe, przez co szkoleniowcy naszej drużyny muszą korzystać z wielu zawodników z rocznika 2000. W ostatnim spotkaniu z GKS Bełchatów (1:0) widać było, że ów juniorom młodszym Jagi wciąż brak ogrania na tym poziomie, ale z drugiej strony to właśnie jeden z nich, Mateusz Mikołajczyk, swoim boiskowym cwaniactwem wywalczył dla Jagiellonii decydujący rzut karny.

– Wczoraj na rozruchu miałem siedmiu zawodników i dwóch bramkarzy, a to mówi bardzo wiele. Krawiec kraje, jak mu materii staje. Mogę się przynajmniej cieszyć z bardzo dobrej współpracy z trenerem Tomarem, który zawsze daje mi zielone światło, dzięki czemu dzisiaj skompletowaliśmy skład na ten mecz. Bez chłopców z rocznika 2000 nie skompletowalibyśmy nawet jedenastki. Jedziemy dalej. Cele się zmieniają, a ja będę musiał pić trochę więcej melisy. Wszystko wygląda tak, jak wygląda. Grupa zawodników z rocznika 1998 stanowi o sile drugiego zespołu i nie możemy zbyt wiele na to poradzić. W trudniejszych meczach, takich jak ten w Łodzi za tydzień, może być nam bardzo ciężko, ale może chłopcy z rocznika 2000 zdołają nabrać doświadczenia, które będzie procentować w kolejnych sezonach – mówił po tym spotkaniu trener Kulhawik.

Sobotni mecz 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy UKS SMS Łódź a Jagiellonią Białystok rozpocznie się o godzinie 12:00. O wyniku będziemy informować na bieżąco na Twitterze Akademii – @AkademiaJagi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00