AktualnościCernych: Daleko mi do pełni formy

Cernych: Daleko mi do pełni formy

– Jeszcze nie mogę powiedzieć, że jestem w formie, bo brakowało mnie przez dwa czy trzy tygodnie. Bez treningów ciężko było wejść od razu do gry. Udało się wytrzymać te dwa mecze, ale daleko mi do optymalnej formy – mówił po remisie z Pogonią Szczecin napastnik Jagiellonii Fiodor Cernych.

– Jeśli chodzi o samo spotkanie, to nie można być zadowolonym, bo mieliśmy sporo sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Notujemy remis, choć mogliśmy dzisiaj wygrać. Czujemy wszyscy niedosyt, bo zmarnowaliśmy bardzo wiele sytuacji i nie wygraliśmy tego meczu – dodawał reprezentant Litwy.

Wracający po kontuzji napastnik Jagi w trzeciej minucie spotkania z Pogonią był bliski kolejnego urazu po skandalicznym wejściu Jarosława Fojuta, które sędzia Daniel Stefański błędnie ‘wycenił’ na zaledwie żółtą kartkę. – To jest piłka nożna, nic na to nie poradzę. Dobrze, że nie stało mi się nic poważnego i mogłem grać dalej w tym spotkaniu – zaznaczał Cernych.  

Niedzielnym remisem Jagiellończycy zapewnili sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli na rozpoczynającą się przerwę na mecze reprezentacji narodowych. – Oczywiście, że przyjemnie być liderem na kolejne dwa tygodnie. Trzeba teraz ten okres reprezentacyjny dobrze przepracować i dalej walczyć o swoje – tłumaczył kapitan reprezentacji Litwy, przed którą w październiku dwa istotne mecze eliminacyjne ze Szkocją i Maltą.

– W pierwszym meczu ze Słowenią zabrakło nam szczęścia, bo straciliśmy gola w ostatniej akcji spotkania, ale teraz zobaczymy, na co nas będzie stać w Szkocji. Jeśli tam dobrze zagramy, to wszystko będzie mogło się jeszcze wydarzyć – opowiadał napastnik Jagi.

Po dwóch tygodniach przerwy Żółto-Czerwoni wznowią rozgrywki Lotto Ekstraklasy od tzw. „meczu na szczycie”, w którym zmierzą się ze znajdującą się tuż za ich plecami Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

– Rzeczywiście, zmierzy się pierwsza z drugą drużyną tabeli, ale za nami dopiero jedenaście kolejek i zobaczymy, co będzie po trzydziestu kolejkach. Oczywiście, pojedziemy tam po trzy punkty i będziemy walczyć o swoje – zakończył Cernych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00