AktualnościCernych: Nie zostało mi nic innego, jak strzelić gola

Cernych: Nie zostało mi nic innego, jak strzelić gola

– Mamy dobry zespół, co potwierdziliśmy w Szkocji. Bramka była efektem pracy całej drużyny. Dostałem dobrą piłkę w polu karnym, nie zostało mi nic innego jak strzelić gola – powiedział Fedor Cernych w rozmowie z jagiellonia.pl.

Za ostatni mecz Litwini otrzymali wiele pochwał. – Jechaliśmy tam po trzy punkty. Nie czuliśmy żadnej presji, ponieważ mało kto na nas liczył. My od początku zakładaliśmy pressing na ich połowie, co chyba zaskoczyło gospodarzy. Cieszy, że rozegraliśmy kolejny dobry mecz. Tworzymy dobry zespół, co potwierdziliśmy w Szkocji. Szkoda tylko, że po raz kolejny straciliśmy decydującą bramkę w ostatnich minutach – mówi Fedor.

W czym tkwi różnica w podejściu? – Nowy trener zmienił nasze podejście do meczów. W tej chwili nie skupiamy się już tylko na defensywie, lecz na wysokim pressingu, niezależnie od rywala. Chcemy mieć swój styl i dobrze nam to ostatnio wychodzi – tłumaczy litewski zawodnik Jagiellonii.

W ostatnim spotkaniu zawodnik Jagi dołożył kolejne trafienie. – Bramka była efektem pracy całej drużyny. Zagraliśmy „na raz” ze Slyvką, dostałem dobrą piłkę w polu karnym. Nie zostało mi nic innego, jak strzelić gola. Fajnie, że wpadło już po raz kolejny – wyjaśnia Cernych.

Czy w kolejnym spotkaniu Litwa w końcu zwycięży? – To prawda, gramy z Maltą i teoretycznie będziemy faworytem, ale to nie oznacza, że czeka nas spacerek. Ostatnio ten zespół sprawił spore problemy Anglikom. Łatwo nie będzie, ale u siebie musimy wygrać – zapowiada „Fiedia”.

W ostatnią sobotę nasz zawodnik zetknął się z „wyspiarskim futbolem”. – Atmosfera w Szkocji była bardzo fajna. Szczególnym momentem było odśpiewanie hymnu przez gospodarzy. Ten wyspiarski klimat, doping przez cały mecz, to zapada w pamięć. Muszę jednak dodać, że w Glasgow mogliśmy liczyć również na wsparcie naszych fanów i za to im dziękuję – podkreśla Jagiellończyk.

Jak Litwini odbierają ostatnie dwa remisy? – Oczywiście, że jest niedosyt. Mogliśmy mieć już sześć punktów, ale taka jest piłka. Remisy ze Słowenią i Szkocją pokazały, nad czym powinniśmy pracować – tłumaczy Cernych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00