AktualnościŚwiderski: Szlagier? Mecz jak każdy inny

Świderski: Szlagier? Mecz jak każdy inny

– Zastanawiam się, kto przed sezonem typował taki zestaw na hit jesieni. Tabela nie kłamie, ale nie ma u nas presji. Po prostu traktujemy ten mecz jak każdy inny – powiedział w rozmowie z jagiellonia.pl Karol Świderski.

Nasz zawodnik zdradza plan na niedzielę. – Termalica traci niewiele goli. Mimo tego będziemy chcieli szybko wyjść na prowadzenie. Jeżeli uda nam się to zrealizować, mecz stanie się otwarty, atrakcyjny dla kibiców. Mam nadzieję, że pójdziemy za ciosem i kolejny raz wygramy na wyjeździe – mówi 19-letni pomocnik.

Czy trudno będzie sforsować zasieki defensywne gospodarzy? – Doskonale wiem, że ekipa z Niecieczy jest dobra w obronie, ale nie ma dla mnie znaczenia z kim będziemy rywalizowali. Oczywiście doceniam klasę Putiwcewa oraz jego kolegów, ale traktuję to spotkanie dokładnie tak samo jak każde inne. Termalica gra dobrze, nie przez przypadek znajduje się na drugim miejscu w tabeli, ale my patrzymy tylko na siebie i naszą sytuację. Wygrana może zapewnić nam duży komfort – analizuje „Świder”.

Niedzielne starcie będzie hitem jesieni. – Zastanawiam się, czy ktoś w lipcu typował taki skład na mecz rundy jesiennej. Życie jednak lubi zaskakiwać, a tabela nie kłamie. Chociaż mamy na koncie 23 punkty, to w tym sezonie nie rozegraliśmy żadnego łatwego spotkania. Podobnie zapowiada się w Niecieczy – zapowiada Karol.

Już w niedzielę żelazna defensywa zagra z szaleńczym atakiem. – To prawda, że w niedzielę dojdzie do starcia dwóch różnych stylów piłkarskich. Z jednej strony gospodarze wygrywają skromnie, ale regularnie. My lubimy sobie za to postrzelać. Wiemy o passie Termaliki, ale każda seria ma swój koniec. W tym sezonie, jeżeli coś strzelaliśmy, to nie przegrywaliśmy. Obyśmy potwierdzili to w niedzielnym spotkaniu – zakończył Karol Świderski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00