AktualnościWygrać w meczu na szczycie

Wygrać w meczu na szczycie

W niedzielę Jagiellonia zagra w Niecieczy z tamtejszą Bruk-Bet Termaliką. Będzie to hit rundy jesiennej, ponieważ spotkają się wicelider oraz zespół z 1. miejsca w tabeli Lotto Ekstraklasy. Początek potyczki zaplanowano na godzinę 15:30.

Przed pierwszym gwizdkiem w Niecieczy sytuacja kadrowa w naszym zespole nie wygląda najgorzej. Najważniejszą informacją jest powrót do zdrowia Konstantina Vassiljeva. Estończyk opuścił ostatnie spotkanie z Pogonią Szczecin, ale zagrał już w eliminacyjnych potyczkach z Gibraltarem i Grecją, a tym pierwszym strzelił nawet gola. Do treningów wrócił również Przemek Mystkowski. Pod znakiem zapytania stoi dyspozycja Dmytro Chomczenowskiego. Ukraińcowi zdjęto szwy, były skrzydłowy Zorii Ługańsk wznowił treningi, ale za nim trwająca prawie miesiąc przerwa, po której niełatwo wrócić do pełni formy.

Po ubiegłym sezonie mecze z Termaliką nabrały dla Jagiellończyków nowego znaczenia. W Niecieczy miało miejsce mało przyjemne zdarzenie, po którym Wojciech Kędziora w sposób mający niewiele wspólnego z zasadami fair play strzelił gola, a już po końcowym gwizdku doszło do przepychanek. Sporo działo się również w Białymstoku, szczególnie po końcowym gwizdku, kiedy Piotr Mandrysz postanowił „powbijać szpile” w nasz zespół. Co prawda dzisiaj ekipę z Małopolski prowadzi Czesław Michniewicz, ale jednak pewnych wspomnień nie da się zapomnieć.

Przed spotkaniem z Termalicą Michała Probierza musi szczególnie radować dyspozycja Fedora Cernycha. Litwin w ostatnich dwóch meczach eliminacyjnych strzelił dwa gole, pokonując bramkarzy Malty i Szkocji. W efekcie jego drużyna zgarnęła cztery punkty w eliminacjach i jest wiceliderem swojej grupy. Nasz zawodnik ma za sobą kontuzję kolana, ale wydaje się, że wrócił po niej jeszcze silniejszy.

Mecz Termaliki z Jagiellonią będzie potyczką dwóch stylów. Gospodarze skupiają się na defensywie – wygrywają skromnie, ale regularnie. Ostatnio pokonali Śląsk Wrocław 2:1, natomiast Jaga, korzystając ze swojego potencjału personalnego, stara się operować piłką, często atakować i tworzyć okazje pod bramką rywala.

Termalica zajmuje drugie miejsce w tabeli i po jedenastu kolejkach ma dokładnie tyle samo punktów co Jagiellonia. W tym sezonie zespół z Niecieczy przed własną publicznością jeszcze nie przegrał.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Niecieczy? Jagiellonia.pl przeprowadzi relację live z tego wydarzenia. Początek o godzinie 15:30.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00