AktualnościTomasik: Nie zagraliśmy wybitnego meczu

Tomasik: Nie zagraliśmy wybitnego meczu

– Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i taki rzeczywiście był. Wiedzieliśmy, jak gra Termalica, która w środku pola miała pięciu zawodników i ciężko nam było się przebić. Nie zagraliśmy też wybitnego meczu – przyznawał po remisie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza obrońca Jagiellonii, Piotr Tomasik.

– To był typowy mecz na remis, aczkolwiek mieliśmy swoje sytuacje. W pierwszej połowie miał ją Łukasz Burliga, a w ostatniej akcji meczu Damian Szymański i mogliśmy szczęśliwie zdobyć te trzy punkty, a wracamy z jednym. Każda strata punktów boli, jak chcemy zajmować wysokie miejsce w tabeli. Chcemy wygrywać każde spotkanie – kontynuował były zawodnik Podbeskidzia i Arki.

– Można powiedzieć, że dzisiaj były takie piłkarskie szachy. Na pewno mecz nie był porywający dla kibiców. Zbyt wiele na boisku się nie działo i dlatego tym bardziej szkoda tych dwóch sytuacji. Gdyby pomimo takiej gry udało nam się wywieźć trzy punkty, to mielibyśmy sporo szczęścia – dodawał lewy obrońca Żółto-Czerwonych, który przyznał, że Jagiellończycy tego dnia skupili się na skutecznej defensywie.

– Chcieliśmy przede wszystkim nie stracić bramki i w kolejnym meczu to się udało. Nie chcieliśmy się odkrywać i iść w drugiej połowie na wymianę ciosów, która po jednej kontrze Termaliki mogłaby się dla nas źle skończyć. Chcieliśmy zagrać solidnie w obronie i coś strzelić. Pierwsza rzecz nam się udała, a druga nie, ale nie załamujemy się, bo liga jest długa i wiele meczów jeszcze przed nami. W następnych meczach postaramy się pokazywać dobrą grę i zwyciężać – zakończył Tomasik.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00